Відтепер Прикарпаття офіційно претендує на гастрономічну столицю України. Усе завдяки об’єднанню кількох десятків виробників автентичної їстівної продукції.
Ідея поєднати виробників унікальних продуктів з’явилася у представників Громадської спілки «Дорога смаку Прикарпаття».
«Сьогодні наша невеличка громада нараховує понад 30 виробників автентичної сільськогосподарської продукції, – розповідає голова спілки Ірина Фіщук. – Проте це – далеко не межа. Щодня ми отримуємо кілька запитів на приєднання… Головна мета спілки та проєкту – розвинути гастрономічний туризм на Івано-Франківщині, а також допомогти виробникам оригінальної продукції».
Проте, як виявляється, є в гастровиробників одна суттєва проблема – відсутність ринку збуту.
«Чи то недовіра до української продукції, чи справді фінансові проблеми через пандемію – сільським господарям нікому збувати товар. Тому левову частку сил ми направили та популяризацію нашого, рідного, та вирівнювання співвідношення попиту й пропозиції. У нас вже є напрацьована методологія. Перші позитивні результати очікуємо за тиждень-півтора».
До слова, об’єднання виробників умовно розділили на кілька напрямків. Серед них:
- Коломийський. Представлений сім’єю Стовпюків зі села Спас. Фермери займаються виготовленням понад 50 видів фіточаїв, розливом води та створенням медових драже.
- «Бойківський колорит». Оксана Лучків займається овечою фермою. Тут створюють не лише кілька видів молочної продукції, але й речі зі шерсті.
- Верховинський. Господарство «Згарда» направлене на виготовлення молочних продуктів за унікальними гуцульськими рецептами.
- «Ресторація Мулярових». Осередок гастрономічно-туристичного маршруту.
Наразі в планах створення ще кількох напрямків. Вже з наявними туристи можуть ознайомитися на місцях.
Христина СЛОТА, фото, відео «Вісті»