З 19 квітня 2020 року розширюється коло платників, які зобов’язані використовувати касові апарати
Законами України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» запроваджено нові правила застосування програмних РРО та обов’язкового застосування РРО платниками податків.
Зокрема, з 1 січня 2020 року платники податків під час здійснення розрахункових операцій можуть протестувати безкоштовне програмне рішення для використання програмних реєстраторів розрахункових операцій.
З 19 квітня 2020 року суб’єкти господарювання зможуть повноцінно використовувати програмні РРО, інформує Панорама Прикарпаття з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.
Водночас з цієї дати, розширено коло платників, які зобов’язані застосовувати РРО. Зокрема, нововведення стосуються юридичних осіб – виробників ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння у разі реалізації продукції за готівкові кошти.
Також нагадаємо, що застосовувати РРО мають і фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої-четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів, наданні послуг у разі:
– перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 гривень;
– реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
– реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.
Разом з тим, у період з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року доповнено нові види діяльності, при здійсненні яких обов’язкове застосування касового апарату. Зокрема, під цю норму підпадають платники єдиного податку другої-четвертої груп, які здійснюють:
– реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;
– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
– роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах;
– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
– реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України;
Звичайно і надалі мають застосовувати РРО платники єдиного податку, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту та лікарські засоби, вироби медичного призначення та надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, а також підприємці-спрощенці, незалежно від обраного виду діяльності, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень.
А вже з 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп, незалежно від видів діяльності, крім спрощенців першої групи і фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі та продукти власного підсобного господарства.
Читайте також:
Які зарплати та податки заплатять ФОПи у 2020-му році