Правильно підібрані циркулярні пилки – це половина успіху, однак, щоб повноцінно використовувати пристрій для запланованої роботи, ви повинні оснаститися відповідними пильними дисками.
Навіть найдорожчий диск від кращих виробників не підійде для різання будь-якого матеріалу – диски для дерева і столярних робіт мають дещо іншу специфіку, ніж диски для різання пластику. Наведений нижче посібник із процесу вибору полотна обов’язково допоможе вам вибрати правильне полотно.
Циркулярні пилки: чому важливий діаметр полотна?
Перш ніж приступити до вибору пилки для роботи з конкретним матеріалом, варто переконатися, що полотно підходить для вашої настільної або циркулярної пилки. Тому в першу чергу вас повинен цікавити діаметр пильного полотна: він повинен збігатися з номінальним діаметром пилки, яку ви купуєте. Використання меншого чи більшого екрану становить ризик для пристрою та його користувача, тому обов’язково зверніть на це увагу.
На щастя, діаметр, яким повинні володіти циркулярні пилки, наведено в технічних даних пристрою, тому проблем з пошуком цього параметра виникнути не повинно. Те саме стосується діаметра монтажного отвору, параметра, також відомого як внутрішній діаметр. Тут також діаметр диска повинен збігатися з діаметром отвору пилки, хоча є варіант використання перехідного кільця, коли диск трохи більше отвору кріплення.
Кількість зубів для різання м’якої деревини та металу
Якщо ви вже визначилися, якого розміру має бути ваше пиляльне полотно, настав час визначити кількість і тип зубів. Загальне правило таке – чим твердіший матеріал, тим більше потрібно зубів. Наприклад, диск з 14 зубцями відмінно підходить для різання м’якої деревини. Універсальними дисками вважаються вироби з 48 зубцями (можна різати не тільки дерево, а й пластик). Для різання сталі знадобиться твердосплавний диск не менше 60 зубів.
Крім кількості зубів важлива і їх форма. Якщо вам потрібна пила для різання м’яких матеріалів, кращим варіантом є чергування скошених зубів. У свою чергу, у випадку з пилами для різання твердих матеріалів упор робиться насамперед на прямі та трапецієподібні зуби. У більшості типів пил можна зустріти, наприклад, два типи зубців, що використовуються по черзі, що дозволяє досягти більш точного ефекту різання.
Передній кут і види відрізних дисків по дереву
Форма і кількість зубів – це ще не все – важливо також враховувати відповідний кут атаки. Від його вибору багато в чому залежить ефективність роботи з даним матеріалом. Кут атаки може коливатися від 30° до -10°. Високий передній кут чудово підходить для різання дуже м’яких матеріалів. Тому, коли ви хочете розпиляти м’яку деревину, варто використовувати пилку з зубами з переднім кутом 30 градусів. Тверда деревина або метал, однак, будуть дуже стійко реагувати на такий кут, навіть якщо диски оснащені відповідною кількістю зубів. В такому випадку однозначно краще вибрати диск з низьким або навіть негативним кутом атаки.
Корисні компоненти для пилок
Сучасні циркулярні пилки часто оснащуються додатковими елементами, які підвищують ефективність роботи навіть при меншій потужності пристрою або просто роблять їх використання більш зручним. Серед таких елементів є обмежувачі глибини зубів. Завдяки цьому рішенню диски з обмежувачами характеризуються більшою стабільністю різання та меншим ризиком заклинювання оброблюваного матеріалу.
Ще однією корисною особливістю є розширювальні щілини – це вирізи, зроблені на поверхні сталевого корпусу диска, які відводять тепло, знижуючи швидкість нагрівання інструменту під час роботи. Наявність прорізів також означає меншу вібрацію, що робить довготривалу роботу з пилкою набагато комфортнішою. Останньою перевагою цього рішення є менш шумна робота, що також позначається на комфорті розпилювання листяних порід або інших матеріалів.
Якщо ви запам’ятаєте наведені вище поради, вибрати пилковий диск не складе труднощів! Перш за все, необхідно підібрати типи полотен для різання деревини та інших матеріалів, щоб їх зовнішній і внутрішній діаметр відповідав моделі пилки. Потім вам потрібно відрегулювати передній кут зубів і їх кількість – вищий передній кут краще підходить для м’яких матеріалів, тоді як більша кількість зубів є кращим рішенням для твердої деревини або металу.