Підлога з дерева – варіант оформлення, який поєднує у собі естетику, практичність та сприяння здоровому мікроклімату у приміщенні.
Міцність й надійність підлоги істотно залежить від правильного монтажу. На відміну від паркетної дошки, що може монтуватися плаваючим способом, паркет рекомендується укладати із застосуванням клею. Цей спосіб дає змогу досягти цільності та монолітності покриття, виключити ймовірність розхитування планок, деформації та прогинання підлоги. Ще одна перевага – поглинання звуків при ході, відсутність скрипу й хрусту. Крім цього, технологія дозволяє встановлювати таку підлогу на бетонну стяжку, що економить час і кошти на підготовку чорнової основи.
В процесі тривалої експлуатації паркет поступово зношується. Цю проблему розв’язують, знімаючи тонкий верхній шар та замінюючи декоративну обробку (олія, лак). З приклеєними до основи планками його буде легше реставрувати. Якщо якась із планок потребує заміни, не доведеться розбирати для цього все покриття у кімнаті.
Яким вимогам має відповідати клей, на який буде кріпитися штучний паркет?
Засіб підбирається за такими критеріями:
- Еластичність. Без неї планки не матимуть достатньої рухливості у разі змін температури та вологості в приміщенні.
- Відсутність усадки після висихання. Усадка призводить до того, що дерев’яна підлога, вкладена на бетонну стяжку, буде скрипіти.
- Забезпечення надійності з’єднання на довгі роки. Паркет вкладають з розрахунку на експлуатацію протягом десятиліть. Якщо клей втратить свої кріпильні властивості, розшарується, доведеться передчасно змінювати вартісне покриття для підлоги.
- Екологічна безпечність, відсутність неприємного запаху після вкладання. Натуральна деревина приваблює власників будинків і квартир своєю екологічністю. Клей зі шкідливими компонентами зведе нанівець саму ідею натуральності й безпечності оздоблення.
Якісні матеріали – самі плашки та клейовий склад це лише одна із запорук надійності й довговічності покриття. Не менше значення має й правильне укладання, яке повинне відбуватися чітко за технологією. Враховуючи ціну підлоги з природного дерева, найкраще доручити цю справу професійним майстрам, коли власник житла не впевнений у своїх навичках.
Які етапи передбачає укладання паркету на клей?
Спочатку готується основа, пароізоляція та гідроізоляція, за необхідності – монтаж фанери. Поверхня основи має бути чистою (без пилу та забруднень) і сухою. Важлива вимога – відсутність значних перепадів висоти. Основа обов’язково ґрунтується.
Далі паркет розкладають, підрізають планки для точного монтажу. Після цього наносять засіб для фіксації й закріплюють плашки. Елементи підбивають один до одного, щоб забезпечити щільне прилягання, однак при цьому залишають невеликі щілини. Ці щілини потрібні для компенсації зміни параметрів планок під впливом перепадів вологості та температури.
Залишки клею, що проступають на швах, видаляються. Вкінці, коли все висохло, й підлогове покриття міцно закріплене, проводиться фінішна обробка поверхні. Ясна річ, до фінішної обробки беруться, попередньо прибравши та винісши сміття по завершенні монтажних робіт.
Дотримання технологічних норм, використання якісних матеріалів та професійний підхід гарантують, що підлога прослужить не одне десятиліття, зберігаючи свою функціональність та естетичний вигляд. Інвестуючи в якісне укладання, власники житла отримують не лише надійне покриття, але й відчуття затишку та комфорту, які створює натуральна деревина.