п’ятниця , 12.07.2024

У Франківську водій “Мазди” попався п’яним за кермом і отримав 40800 грн штрафу

Івано-Франківський міський суд призначив покарання для водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, а також не маючи при цьому права керування транспортними засобами.

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 1 листопада 2023 року у місті Івано-Франківську. Близько першої години ночі на вулиці Довженка патрульні поліцейські зупинили водія автомобіля “Мазда 6”.

Під час спілкування та перевірки документів правоохоронці помітили у керманича явні ознаки наркотичного сп’яніння, а саме: неприродна блідість та поведінка, що не відповідає обстановці.

Від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння водій відмовився в установленому законом порядку, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

На порушника склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів).

Також на нього склали протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має такого права).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судове засідання водій “Мазди” не з’явився, хоча про його дату, час та місце проведення був повідомлений належним чином. Тому справу розглянули без присутності особи, яка притягується до відповідальності.

Дослідивши матеріали, Івано-Франківський міський суд постановив водія автомобіля “Мазда 6” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а це за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Призначене покарання – штраф у розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.

Читайте також –
Прокуратура розпочала розслідування за фактом обстрілу цивільної інфраструктури Івано-Франківщини