вівторок , 18.06.2024

Житель Прикарпаття намагався незаконно переслати зуб мамонта у Катар

Київські митники завадили незаконному пересиланню з України до Катару зуба мамонта, які були типовими тваринами пізнього плейстоцену України (130-13 тисяч років тому).

зуб мамонта

Цей зуб вже визнано культурною цінністю, повідомили у пресслужбі митниці.

Рідкісний палеонтологічний зразок відправник з Івано-Франківщини надіслав до Катару, задекларувавши як металевий виріб вартістю $50. Однак замість металевого предмета під час митного контролю міжнародної посилки митники виявили чималу брилу неправильної форми. Для ідентифікації знахідки митники спрямували брилу на експертизу до Національного науково-природничого музею НАН України.

Як визначили експерти, виявлена брила – молярний зуб нижньої щелепи мамонта зі збереженими коренями. Ці зразки нечасто зустрічаються і мають важливе наукове значення. Темний колір зуба вказує на перебування його у вологому ґрунтовому середовищі. Знахідки таких зубів цінні для дослідження видової різноманітності мамонтів в плейстоцені України, адже мамонти – типові тварини пізнього плейстоцену України (130-13 тисяч років тому). На думку експерта, зразок має культурну, наукову, музейну та освітню цінність, зокрема рекомендується до внесення до музейного фонду України.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

За виявленим фактом щодо мешканця Івано-Франківщини Київська митниця склала протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Палеонтологічні зразки вилучено.

Читайте також –
На Тлумаччині п’яний водій вантажівки заїхав в електроопору. Як покарали порушника?