понеділок , 17.06.2024

У Рогатині любитель нетверезої їзди отримав 40800 грн штрафу

Рогатинський районний суд призначив покарання для водія, який повторно протягом року керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

avto alko

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 10 грудня 2023 року у селі Перенівка Рогатинської міської громади.

Ввечері, близько 18:30, на вулиці Зеленій працівники поліції виявили водія, який керував автомобілем “Фольксваген Пассат”, маючи явні ознаки алкогольного сп’яніння.

Від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі керманич відмовився в установленому законом порядку, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Кількома місяцями раніше цей водій уже притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в даному випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 2 ст. 130 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів).

Також на нього склали протоколи за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом особою, тимчасово позбавленою такого права) і за ст. 185 КУпАП (злісна непокора працівникові поліції).

У суді усі три протоколи об’єднали в одне провадження. У судовому засіданні водій “Фольксвагена” визнав свою провину тільки у злісній непокорі працівникові поліції. Стверджував, що за кермом був не він, а його швагро. Мовляв, коли автомобіль застряг у снігу, швагро пішов у село за допомогою, а він залишився у салоні авто. Згодом приїхали поліцейські та почали його звинувачувати у нетверезому керуванні.

Втім, ці заперечення суд визнав необгрунтованими, оскільки на відео з нагрудних камер поліцейських зафіксовано рух автомобіля і особу, яка перебувала за кермом.

Відтак, дослідивши матеріали справи, Рогатинський районний суд постановив водія автомобіля “Фольксваген Пассат” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а це за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Призначене покарання – штраф у розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.

Читайте також –
Казино Космолот: захоплююча гра на віртуальні та реальні гроші