субота , 25.05.2024

Мінекономіки скасовує наказ про бронювання працівників Glovo та Favbet

Мінекономіки спочатку забронювало від мобілізації працівників компанії, такі як Glovo, Visa, Favbet Tech, але потім скасувало наказ після суспільного резонансу.

військовий квиток

Перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко 16 травня заявила про скасування наказу про бронювання працівників Glovo, Favbet Tech та інших. Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

“З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну №76, аби вона відповідала вимогам час і потребам бізнесу”, – заявила вона.

Свириденко зазначала, що компанії звернулися з проханням про бронювання до профільного Міністерства цифрової трансформації.

“Міністерство цифрової трансформації визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті”, – продовжила міністр.

Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників.

“Ми розуміємо, що бронювання спеціалістів — законне право бізнесу і можливість для країни у такий важкий час підтримувати нашу економіку податками й зборами. Але це питання також не повинне розколювати суспільство, особливо у такий важкий час”, – підсумувала вона.

Нагадаємо, перед цим народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Федієнко оприлюднив фото документа Міністерства економіки з інформацією про включення кількох компаній до списку бронювання працівників.

Серед них — ТОВ «Гловоапп Україна» (провайдер послуг доставки Glovo) та ТОВ «Фавбет Тек», яке спеціалізується на комп’ютерному програмуванні і виданні комп’ютерних ігор. Їм надали відстрочку від мобілізації на 6 місяців до 8 жовтня 2024 року.

Читайте також –
В Україні понад 4000 айтівців мають бронювання від мобілізації: як отримати