неділя , 19.05.2024

На Рогатинщині п’яний онук їхав автомобілем до бабусі і отримав 40800 грн штрафу

Рогатинський районний суд призначив покарання для водія, який повторно впродовж року керував транспортним засобом, будучи позбавленим такого права.

штраф

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 20 жовтня 2023 року у селі Потік Рогатинської міської громади.

Близько 13:20 на вулиці Центральній працівники поліції зупинили водія автомобіля “ВАЗ 2105” (“Жигулі”).

Під час спілкування та перевірки документів у керманича були помітні явні ознаки алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу. Результат виявився позитивний – драгер показав 1,39 проміле алкоголю, що майже в 7 разів вище допустимої норми.

На порушника склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів). Також на водія склали адміністративний протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має такого права або яка позбавлена такого права).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судовому засіданні водій “Жигулів” визнав свою провину. Пояснив, що їхав до бабусі, яка перебувала у медичному закладі на лікуванні.

Заслухавши пояснення та дослідивши матеріали справи, Рогатинський районний суд постановив водія автомобіля “ВАЗ 2105” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а це за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Призначене покарання – штраф у розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.

Читайте також –
У Шешорах внаслідок ДТП травмувалася 14-річна пасажирка