субота , 20.04.2024

На Прикарпатті за неявку до ТЦК розшукують майже 40 тисяч осіб

Приблизно 40 тисяч мешканців Івано-Франківської області внесено до єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» як такі, що перебувають у розшуку.

ТЦК розшук

Про це розповів заступник начальника Івано-Франківського обласного ТЦК і СП, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи полковник Роман Боднар в інтерв’ю газеті Західний кур’єр.

За його словами, ці особи, внесені до системи «Оберіг», офіційно перебувають у розшуку поліції. Поліція має право примусово доставляти їх до ТЦК в порядку адміністративного затримання.

Людина потрапляє до цієї бази, якщо проігнорувала повістку, не стала на облік чи іншим способом ухилилася від призову.

«Таких осіб станом на грудень 2023 року у нас в області було 36 тисяч. За поточний рік в цю базу внесли ще три тисячі громадян. Всі ці люди офіційно знаходяться у розшуку. Тому не треба дивуватися, коли когось з військовозобов’язаних зупинили на вулиці, перевірили по базі «Оберіг» і відразу примусово доставили до ТЦК. Бо від початку війни тих, хто отримав повістку, не прибув до нас і думає, що його ніхто не буде шукати, дуже багато.

Наголошую, зараз у нас обов’язкова явка до ТЦК за викликом. Цей виклик може здійснюватися в будь-який спосіб. Якщо людина думає, що не буде підписувати повістку і таким чином ухилиться, це не так. Зараз у нас працює відеофіксація за допомогою бодікамер, відбувається складання протоколу про відмову від підписання і так далі. Ми маємо право сповіщати людину будь-яким доступним шляхом будь-де: в громадських закладах, на вулиці, на підприємстві, в транспорті, за адресою проживання. Ці заходи проводяться і будуть проводитися», – каже Роман Боднар.

Читайте також –
Служитимуть всі. Яким буде новий закон про мобілізацію?