субота , 20.04.2024

За вимагання коштів та переправлення військовозобов’язаних через кордон судитимуть чотирьох прикарпатців

За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох місцевих жителів, які організували схему вимагання неіснуючих боргів (ч.4 ст.186 КК України).

вимагання коштів

Про це інформують у прес-службі Івано-Франківської обласної прокуратури.

Організатору схеми інкримінували також незаконне переправлення осіб через державний кордон України та службове підроблення (ч.ч.1,2,3 ст. 332, ч.1 ст. 336 КК України).

Слідством встановлено, що мешканець Богородчанської громади разом із двома синами та ще одним спільником вимагали у потерпілої 6000 доларів США під приводом повернення неіснуючих боргів. Упродовж 2023 року вони приїздили до жінки додому та погрожували застосуванням насильства щодо її сина аж доки вона не погодилась передати всю суму із «нарахованими» ними відсотками.

Організатор схеми – підприємець, який мав ліцензію на здійснення міжнародних перевезень, переправляв через держаний кордон військовозобов’язаних під виглядом водіїв . Він вносив неправдиві відомості до інформаційної системи «Шлях», що давало цим «водіям» право на виїзд за межі України.

Під час розслідування встановлено, що таким чином держкордон перетнуло десять осіб. Одним із військовозобов’язаних, який покинув країну у такий спосіб, був син потерпілої у вимаганні. Обвинувачені вимагали, щоб вона «розрахувалась» за послугу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП в Івано-Франківській області, оперативний супровід – Управління СБ України в області.

Читайте також –
У Делятині горіли гараж та сауна