неділя , 14.07.2024

У Франківську водій “Опеля” за п’яну їзду отримав 51000 грн штрафу з конфіскацією авто

Івано-Франківський міський суд призначив покарання для водія, який втретє впродовж року керував транспортним засобом у стані сп’яніння.

конфіскація авто

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 8 липня 2023 року у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради. Близько 12-ої години дня на вулиці Шевченка патрульні поліцейські зупинили водія автомобіля “Опель Кадет”.

Під час спілкування та перевірки документів у керманича були помітні явні ознаки наркотичного сп’яніння: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці.

Від проходження огляду на стан сп’яніння водій в установленому законом порядку відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Кількома місяцями раніше цей водій уже двічі притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в цьому випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 3 ст. 130 КУпАП (третє впродовж року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів). А також склали протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права).

Обидва протоколи потрапили на розгляд до одного судді, відтак їх об’єднали в одне провадження.

У судове засідання водій “Опеля” не з’явився, причини неявки не повідомив, тому справу розглянули без його присутності.

Дослідивши матеріали, Івано-Франківський міський суд постановив водія автомобіля “Опель Кадет” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а це за ч. 3 ст. 130 КУПАП.

Призначене покарання – штраф у розмірі 51000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років і з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Читайте також –
У Надвірній під час пожежі будинку загинув 48-річний чоловік