понеділок , 04.03.2024

СБУ затримала депутата Калуської районної ради, який налагодив схему ухилення від мобілізації

Служба безпеки викрила депутата Калуської районної ради Івано-Франківської області на організації схеми ухилення від мобілізації за допомогою фіктивних документів про тимчасову непридатність до служби.

затримання депутата

Як встановили військові контррозвідники СБУ, чинний депутат діяв спільно зі своїм знайомим. Із використанням свого авторитету та зв’язків він за грошову винагороду «вирішував» питання отримання документів, що дають право виїзду за кордон. Коштувала така «послуга» 7 тис. доларів. 

Зокрема, фігурант разом зі знайомим допомагали отримати тимчасове посвідчення військовозобов’язаного та довідку ВЛК про тимчасову непридатність до військової служби.

СБУ задокументувала отримання спільником депутата авансу від військовозобов’язаного в сумі 2 тис. доларів.

А також затримала депутата під час передачі «клієнту» готового пакету документів і одержання 5 тис. доларів оплати за нього.

Обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

На фігурантів очікує позбавленням волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна.

Розслідування проводить відділ військової контррозвідки СБУ в Івано-Франківській області спільно зі слідчими ГУ НП в Івано-Франківській області та ДВБ Національної поліції. Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.  

Читайте також –
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про мобілізацію