субота , 25.05.2024

У Калуші водій “Жигулів” за нетверезу їзду отримав 10 діб арешту

Калуський міськрайонний суд призначив покарання для водія, який повторно протягом року керував автомобілем у стані сп’яніння.

алкоголь за кермом

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 28 серпня 2023 року у місті Калуші. На вулиці Литвина працівники поліції зупинили водія автомобіля “ВАЗ 2106”.

Під час спілкування та перевірки документів правоохоронці помітили у керманича явні ознаки алкогольного сп’яніння. Від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинку та у медичному закладі керманич відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Вказане порушення вчинено повторно протягом року. Тому в даному випадку на водія автомобіля “ВАЗ 2106” склали адміністративний протокол за ч. 2 ст. 130 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів).

Санкція статті передбачає штраф у розмірі 34000 гривень або адміністративний арешт терміном до 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 3 роки і з оплатним вилученням транспортного засобу, який є у власності порушника.

Також на водія “Жигулів” склали адміністративний протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судові засідання водій ВАЗу двічі не з’явився, тому справу розглянули без його присутності.

Дослідивши матеріали, Калуський міськрайонний суд постановив водія автомобіля “ВАЗ 2106” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільше серйозне із числа вчинених. На переконання судді, найбільш серйозним є порушення ч. 2 ст. 130 КУпАП.

Призначене покарання: адміністративний арешт строком на 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 3 роки.

Суд не застосував для порушника додаткове покарання у вигляді оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки автомобіль “ВАЗ 2106” належить іншій особі.

Читайте також
Доведеться заплатити. Уряд знову дозволив стягувати борги та відключати комунальні послуги боржникам