неділя , 19.05.2024

У Франківську водій “Опеля” за п’яну їзду отримав 51000 грн штрафу

Івано-Франківський міський суд призначив покарання для водія, який втретє впродовж року керував автомобілем у стані сп’яніння.

авто суд

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 12 червня 2023 року у місті Івано-Франківську. Вранці, близько 10:00, на вулиці Федьковича патрульні поліцейські зупинили водія автомобіля “Опель Кадет”.

Під час спілкування та перевірки документів у керманича були помітні явні ознаки наркотичного сп’яніння: звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідість, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук.

Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп’яніння водій відмовився в установленому законом порядку у присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Кількома місяцями раніше цей водій уже двічі притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в цьому випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 3 ст. 130 КУпАП (третє впродовж року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного, чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів).

Також на нього склали і протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судове засідання водій “Опеля” не з’явився, причини неявки не повідомив, тому справу розглянули без його присутності.

Дослідивши матеріали, Івано-Франківський міський суд постановив водія автомобіля “Опель Кадет” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а саме за ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Призначене покарання – штраф у розмірі 51000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років.

Суд не застосував додаткового покарання у вигляді конфіскації транспортного засобу, оскільки автомобіль “Опель Кадет” не перебуває у приватній власності порушника.

Читайте також –
У Коломиї горів легковий автомобіль (ФОТО)