неділя , 19.05.2024

На Прикарпатті шукають нові родовища нафти

«Укрнафта» проводить 3D сейсмічні дослідження на Сході та Заході країни.

Укрнафта
Як інформує прес-служба компанії, площа досліджень на Заході складає 77 квадратних кілометрів. Там задіяне сучасне технологічне обладнання – бездротова система – майже 19 тисяч датчиків-акселерометрів, що працюють одночасно.

На Сході за допомогою кабельної системи реєстрації даних, яка включає 6 тисяч геофонів (одночасно працюють 4320 датчиків) досліджуються 98 квадратних кілометрів.

Оскільки обидві ділянки мають складні поверхневі умови – гори на Заході та заболоченість, ліси і річки на Сході – для мінімізації втрат первинної інформації та досягнення максимально можливих результатів використовується комбінація різних типів джерел, вібраційних та вибухових.

На 2024 рік сейсмічні дослідження на Заході заплановані в об’ємі 200 квадратних кілометрів на декількох ліцензійних ділянках.

У східному регіоні заплановані 3D-дослідження на трьох родовищах, загальною технологічною площею близько 120 квадратних кілометрів.

Таким чином, спеціалісти «Укрнафти» зможуть створити максимально точні геологічні моделі об’єктів та успішно бурити нові свердловини, щоб збільшувати видобуток.

Читайте також –
Парламент збільшив штат НАБУ до тисячі осіб: як це вплине на боротьбу з топ-корупцією?