Електроштабелер — це самохідна складська техніка, яка використовується для транспортування та штабелювання вантажів.
Вона має електропривод, який працює від тягових акумуляторних батарей. Від надійності та технічних характеристик останніх залежить термін служби техніки та умови її експлуатації.
Сьогодні на ринку найбільше представлені моделі із АКБ:
- свинцево-кислотними;
- гелевими;
- літій-іонними.
Кожен із них пропонує різні експлуатаційні та функціональні можливості. І щоби обрати відповідний потребам складу акумулятор для електроштабелера було легше, у цій статті ми розповімо про переваги та недоліки кожного типу.
Свинцево-кислотні
Найбільш розповсюдженим типом АКБ є свинцево-кислотні. Виробництво цих акумуляторів добре налагоджене, що дало змогу знизити їхню вартість. Також свинцево-кислотні АКБ можна відновити після закінчення терміну експлуатації, який складає приблизно 4 роки.
Недоліками свинцево-кислотних батарей є:
- повна зарядка займає до 12 годин;
- наявність спеціального приміщення для зарядки;
- періодичне вливання електроліту;
- менш ніж 1 000 циклів «заряд — розряд»;
- ризик витоку електроліту, що може спричинити пожежу.
Гелеві
Всередині гелевих акумуляторів міститься гелеподібний електроліт. Вони повністю герметичні, а тому не випаровують сірку та водень. Завдяки цьому електроштабелери із гелевим АКБ можна експлуатувати в приміщеннях, де є вимоги до екологічності, наприклад, у харчовій чи фармакологічній сферах.
Іншими перевагами гелевих АКБ є:
- проста експлуатація;
- довгий термін використання;
- висока ємність.
Водночас варто враховувати й недоліки батареї, а саме:
- необхідність стабільної напруги під час зарядки;
- чутливість до високих та низьких температур;
- довга зарядка.
Літій-іонні
Літій-іонні АКБ — це дедалі популярніша альтернатива свинцево-кислотним. Їх достатньо обслуговувати 1 раз на рік без необхідності в періодичному доливанні електроліту. Також літій-іонні батареї мають до 5 000 циклів «заряд-розряд», що значно вище, ніж у свинцево-кислотного типу.
Іншими перевагами літій-іонних батарей є:
- повна зарядка до 2 годин;
- зберігання та зарядка в будь-якому приміщенні;
- термін служби до 15 років;
- збереження ємності навіть упродовж довгої експлуатації електроштабелера.
Недоліком літій-іонних АКБ є складна конструкція, через що ремонт обладнання буде дорожчий та складніший. Також батареї мають і вищу вартість, яка нівелюється нижчими витратами на обслуговування.
Загалом літій-іонні акумуляторні батареї є оптимальним вибором для електроштабелера. З ними техніка має вищі експлуатаційні можливості, а якщо придбати додатковий АКБ, її можна використовувати майже безперервно. А купити електроштабелер для складу можна на сайті партнера статті SkladTruck. Спеціалісти компанії підберуть обладнання, яке відповідатиме умовам експлуатації. Також вони допоможуть доставити техніку на об’єкт та проведуть гарантійне обслуговування прямо на складі.