вівторок , 25.06.2024

У “Лісах України” запевняють, що будують дорогу в Бистрицю для лісовозів, а не для “Буковелю”

Державне підприємство “Ліси України” стверджує, що на Івано-Франківщині фірма ПБС, близька до власника курорту Буковель, будує дорогу з твердим покриттям у Бистрицю для лісозаготівель.

Інформацію про це поширили у Фейсбуці на сторінці Державного агентства лісових ресурсів України.

Стверджують, що інформація про те, що нібито підприємство будує нову дорогу з твердим покриттям між гірськолижними курортами Буковель і Бистриця не відповідає дійсності. Лісова дорога у Надвірнянській філії ДП «Ліси України» не має відношення до гірськолижного курорту.

Капітальний ремонт лісової дороги, яка не ремонтувалась понад 35 років, обумовлений наявністю поруч із дорогою лісосічного фону обсягом понад 60 тис м3.

“Внаслідок руйнування існуючої дороги завантаження лісовозів замість 20 м3 наразі знижено в середньому до 10-12 м3, що призводить до значних втрат в логістиці. За відсутності ремонту дорога вже цієї зими може стати непроїзною. Відновлення дороги значно зменшить собівартість заготівлі. Відновлення дороги дозволить використовувати поступові методи заготівлі”, – зазначають у повідомленні.

Ремонт виконується із застосуванням сучасних технологій – щебенева суміш обробляється цементом, що значно збільшує термін експлуатації покриття. Проте дорога залишається технічною, лісогосподарською, запевняють ДП “Ліси України”.

Нагадаємо, як повідомляло раніше NGL.media, нова дорога вартістю 30,6 млн грн з бюджету сполучатиме приватні курорти «Буковель» і «Бистриця».

Читайте також:
Якщо ваш банк — банкрут. Як під час війни повернути втрачений депозит