вівторок , 25.06.2024

На війні загинув музикант і пластун з Івано-Франківська Андрій Чепіль

Боронячи незалежність і територіальну цілісність України, героїчно загинув івано-франківський музикант, пластун, громадський активіст Андрій Чепіль. 

Він воював з окупантами на запорізькому напрямку у складі 47-ої окремої бригади “Маґура”.

Чепіль також був головою Івано-Франківського осередку “Студентського братства” та членом Мальтійської служби допомоги. Про велику втрату повідомили на Facebook-сторінці “Пласт – український скаутинг”.

Ще під час Революції Гідності іванофранківець стояв на Майдані, відстоюючи права всіх українців на світле майбутнє. А коли Росія здійснила повномасштабне вторгнення, Андрій поповнив лави ЗСУ. Спочатку брав участь у бойових діях на Харківщині, біля Ізюма, та Куп’янська. Згодом з власної ініціативи перевівся до 47-ої окремої механізованої бригади “Маґура”. Брав участь у спеціалізованих військових навчаннях у Німеччині, де здобував навики роботи на бойовій машині “Бредлі”.

На фронті захисник був головним сержантом взводу, командиром бойової машини, а також виконував обов’язки командира взводу.

У мирному ж житті чоловік, окрім громадської діяльності, займався музикою. Андрій – саксофоніст та співак. Він також був учасником кавер гуртів Frisson Band і Smerichka. Ба більше, музикант проходив строкову службу у військовому оркестрі почесної варти при президентському полку.

Незадовго до повномасштабного вторгення, у 2021 році, Чепіль одружився зі своєю колегою, музиканткою Богданою Кінаш.

Воїн загинув 28 червня поблизу села Роботине на запорізькому напрямку під час виконання бойового завдання по штурму ворожої позиції. Тіла загиблих, серед яких було і тіло музиканта, ще близько чотирьох тижнів не могли забрати через щільний вогонь. Після цього ще два місяці тривали процедури зі встановлення результатів генетичної експертизи та експертизи співпадіння ДНК.

Читайте також:
На війні загинув прикарпатець Василь Мартинів