вівторок , 25.06.2024

Великий скандал: керівниця прикарпатського пологового написала заяву на звільнення

Директорка івано-франківського комунального “Міського клінічного перинатального центру” (в народі – пологового) Марія Бойко написала заяву на звільнення на ім’я міського голови Руслана Марцінківа.

Про це Галці підтвердила сама Марія Бойко.

Як стало відомо редакції, заяву на звільнення Марія Бойко написала у п’ятницю, 28 липня, на фоні розгляду міською радою ініційованого мерією питання про реорганізацію закладів охорони здоров’я шляхом об’єднання. У заяві йдеться, що вона написана за наполяганням заступника міського голови з гуманітарних питань Олександра Левицького.

Міську клінічну лікарню №1, що на Матейки, хочуть об’єднати з міським пологовим та міською дитячою лікарнею і стоматполіклінікою. Це нібито потрібно для того, аби у медиків була змога отримувати більше державне фінансування від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

“Погодження госпітального округу для міської лікарні №1 можливе за наявності мінімальних базових 20 видів медичної допомоги. Включаючи акушерство і інші напрямки хірургії. Сьогодні в міської лікарні їх лише 11. Тому робоча група вирішила, що об’єднання міських пологового, дитячої лікарні і міської стоматполіклініки до лікарні №1 дозволить забезпечити якісну і своєчасну медичну допомогу мешканцям і ВПО громади”, – розповіла під час сесії 28 липня начальниця управління охорони здоров’я Алла Вацеба.

Вацеба наголосила, що об’єднання дозволить ефективніше управляти майном лікарень, а в працівників лише зміниться запис у трудовій книжці.

На сесії виступила голова профспілкового комітету працівників Міського клінічного перинатального центру Світлана Вінтонюк. Вона зазначила, що профспілка проти такого об’єднання. Перш за все, про свої плани мерія керівництво закладу та працівників не повідомила. І по-друге – об’єднання пологового з стоматологією в один заклад – не є логічним. Тож працівники міського пологового провели позачергові збори, в яких виступили проти злиття.

“Отримавши статут нового закладу, ми не бачимо в ньому об’єму свого послуг. Хто ми будемо тут? Ми вийшли з боргової ями і вийшли в плюс. Для чого нам баласт? До чого стоматологи до акушерства, я не можу зрозуміти”, – сказала Вінтонюк.

В ході розгляду цього питання міський голова Руслан Марцінків вирішив залишити сесію міської ради і передати головування секретарю Віктору Синишину. Однак депутати одразу ж вирішили оголосити перерву у засіданні до понеділка.

Руслан Марцінків призначив Марію Бойко директоркою міського пологового у листопаді 2022 року.

Влітку 2021 року міський голова Руслан Марцінків проводив нараду у міському перинатальному центрі, де заявив, що хоче “жіночого підходу” до пологового.

Читайте також:
На Косівщині 6-річна дитина потрапила під колеса автомобіля