п’ятниця , 14.06.2024

Спецпрокуратура перевіряє ексвоєнкома Франківська Ігоря Сорокопуда: є квартири, джипи та чимало готівки

Спецпрокуратура у Чернівцях перевірить колишнього керівника Івано-Франківського міського центру комплектування Ігоря Сорокопуда на предмет ймовірного незаконного збагачення.

Зараз Ігор Сорокопуд очолює Чернівецький обласний центр комплектування, куди його перевели з Івано-Франківська у 2022. Про це йдеться у повідомленні Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

“Прокурори Чернівецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону в четвер, 27 липня 2023 року, зареєстрували кримінальне провадження за фактом ймовірного незаконного збагачення начальником Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Попередня правова кваліфікація статті 368-5 КК України (незаконне збагачення). На цей час встановлюються усі обставини. Досудове розслідування здійснюватимуть слідчі Головного управління Нацполіції у Чернівецькій області”, – повідомляють у прокуратурі.

Як повідомляє видання Військовий кур’єр, яке дослідило його декларація за 2019 рік, полковник Ігор Сорокопуд є власником чималих статків.

Так, у розділі «нерухоме майно» воєнком вказав три квартири: одну, площею у 62 квадратних метри, записану на його дружину. І дві квартири по 90 квадратних метрів, одна з яких є службовим житлом.

Крім того, у родині воєнкома три авто: сам він є власником джипа Toyota Land Cruiser Prado 2019 року, у його дружини – Audi Q5 2015 року та Volkswagen Golf 2011 року у одного з дітей.

Також, полковник Сорокопуд є власником будинку у Снятині, Івано-Франківської області, а його дружина – земельної ділянки у Поляниці, що поблизу карпатського Національного природного парку «Горгани».

Задекларував чернівецький воєнком і значну суму грошей: 364 тисячі гривень на банківських рахунках, 23 тисячі доларів та 12 тисяч євро готівкою, а також 3 тисячі доларів у банку.

Як відомо, з початком повномасштабного вторгнення, більшість державних службовців не подають декларації про свій майновий стан, а сам реєстр декларацій закритий. Тому, нам не вдалося знайти більш пізні декларації про майно воєнкома Чернівецької області. Відтак, можна зробити припущення, що з 2019-го року до сьогодні його статки могли ще зрости.

«Військовий Кур’єр» зміг додзвонитися до Ігоря Сорокопуда і поставити питання про походження його статків. Втім, пан Сорокопуд не зміг переконливо пояснити як йому вдалося заробити гроші на все майно, вказане у його декларації.

«Так, все назване вами, відповідає моїй декларації. Але, ви уважно вивчіть мою біографію, коли я одружився, на кому я одружився. Тоді у вас зникне більшість питань про моє майно» – сказав «чернівецький воєнком», додавши, що надалі не готовий спілкуватися телефоном.

Що ж до натяку воєнкома на значні заробітки його дружини, то ця інформація не пояснює походження його статків. Оскільки, як вказано у декларації полковника Сорокопуда, у 2019-му році його дружина заробила лише 57 тисяч гривень. Тобто, вона отримувала встановлену на той момент мінімальну зарплату у 4700 гривень на місяць.

Читайте також:
Україна продає Росії титан для виробництва літаків та ракет – розслідування (ФОТО)