вівторок , 25.06.2024

Спадок Да Вінчі: у франківському суді дівчина загиблого військового претендує на спадщину

Аліна Михайлова хоче закріпити за собою помешкання, де жила з легендарним воїном Дмитром Коцюбайлом, будучи в цивільному шлюбі. Дівчина з позовом звернулася до суду.

Про це повідомляє “Главком” з посиланням на текст судового рішення.

У позові до Івано-Франківського міського суду Михайлова зазначила, що в травні 2017 року познайомилася з Дмитром Коцюбайлом в лікарні Авдіївки Донецької області. Тоді вона працювала парамедиком медичного батальйону “Госпітальєри”, а Дмитро – командиром першої окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор”. З червня 2017 року Михайлова очолила медичну службу першої окремої штурмової роти ДУК “Правий сектор”.

“Проживаючи кожен день пліч-о-пліч на лінії вогню, захищаючи Україну, Дмитро Коцюбайло і Аліна Михайлова закохались. З червня 2017 року вони почали жити разом, як одна сім`я на базі першої окремої штурмової роти ДУК “Правий сектор”, де вели спільне господарство, мали спільний бюджет, харчування, спільні витрати. Вони завжди були разом, як на позиціях на фронті, на базі роти, так і в цивільному житті. В кінці 2019 році вони придбали квартиру у Києві, разом планували дизайн, зробили ремонт, де і жили однією сім’єю у власній квартирі. Пара неодноразової їздила на відпочинок по Україні та закордон”, – йдеться у судовій ухвалі.

Однак на початку березня 2023 року Дмитро Коцюбайло загинув в бою під Бахмутом. Після загибелі відкрилася спадщина на майно, що залишилося після його смерті.

На початку квітня Михайлова пішла до приватного нотаріуса в Івано-Франківську із заявою про прийняття спадщини. Та їй роз’яснила: парамедикиня належить до четвертої черги спадкоємців. І щоб підтвердити це право вона повинна звернутися до суду.

6 червня заява Аліни Михайлової надійшла до Івано-Франківського міського суду. Але Феміда відмовила у відкритті провадження. За аргументами суду, спір парамедикині має вирішуватися не окремим провадженням, а через повноцінну цивільну справу.

Окремо суд зробив важливий акцент. Після встановлення факту проживання однією сім’єю заявниця тобто Аліна Михайлова матиме право претендувати на одноразову грошову допомогу на суму 15 млн грн поряд з іншими близькими загиблого воїна.

Читайте також:
На Прикарпатті створюють заклад, який опікуватиметься військовими та їхніми сім’ями