вівторок , 06.06.2023

4-річний Матвійко з Прикарпаття малює картини для бійців ЗСУ (ФОТО)

4-річний Матвійко Кустреюк із села Черганівка Косівської територіальної громади малює картини для бійців Збройних сил України.

На початку повномасштабної війни хлопчик відгукнувся на заклик волонтерів, які збирали малюнки для воїнів, розповідає кореспондентці Суспільного його мати.

“Я малюю для солдатів. Щоби вони були сильні й убили мо***лів”, — каже Матвійко.

Збір малюнків для військовослужбовців оголосили “Гуцульські волонтери”. Мама хлопчика — Мар’яна Будз розповідає: син охоче долучився до такої акції.

“Матвійко на той час вже вмів малювати. Першу роботу він зробив — таких солдатиків — і відніс. І так вже від початку війни він приносить малюнки. Військові фотографуються з його роботами, і він дуже радіє”, — розповідає Мар’яна Будз.

Засновниця “Гуцульських волонтерів” Юлія Таринська каже: малюнки вкладають в автівки та інші посилки, які відправляють бійцям.

“Коли я побачила його малюнки, зрозуміла — вони не штамповані. Це були картини фарбами, і я подумала, що мама допомагає йому. Потім наші волонтери на власні очі бачили, як він сам малює. Я пересвідчилася: це — талант. Бійці дуже цінують їх. Була ситуація: телефонує до мене морпіх і каже: “Сталася біда”. Я налякалася, а він говорить: “Малюнок намок, пришли ще”, — розповідає Юлія Таринська.

Мар’яна Будз каже: якось волонтери попросили Матвійка розмалювати шолом. Він вирішив зобразити на ньому лелек.

Хлопчик захопився малюванням ще до початку великої війни, розповідає мама дитини.

“Він починав малювати, йому ще навіть не було двох років. Спочатку крейдою на мольберті, і так розвивали, розвивали. Це були такі ілюстрації, які я вирізала, а він розмальовував і склеював. А потім ускладнювали роботу. Він розмальовував мій малюнок, а потім вже вчився сам малювати очі, ніс”, — каже Мар’яна Будз.

Одна з робіт Матвійка перемогла на конкурсі. Його малюнок використали для ілюстрації у дитячій книжці.

Читайте також:
У франківському парку з’явилися диво-фея та кульбаба (ФОТО)

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*