Вино – вишуканий шляхетний напій та неодмінний хмільний атрибут будь-якого застілля. Тому споживчий попит на винну продукцію у буквальному значенні слова невичерпний, а виробництво якісного вина – рентабельний бізнес.
Проте, промислові масштаби вимагатимуть значних інвестицій та копіткої праці всього персоналу. Ключиків до успішності підприємства декілька: якість сировини, чітко витримані канони технологічного ланцюжка та надійне обладнання, починаючи з валкової дробарки-гребневідділювача і закінчуючи потужним виноробним пресом. Іміджева сторона відіграє не менш важливу роль, адже споживачеві має сподобатися не лише власне виноградний напій, а й зовнішній вигляд пляшки, пробки та етикетки.
Особливості організації бізнесу з виноробства
Ще на стадії планування доведеться спантеличитися пошуком вільних оборотних коштів у сумі, еквівалентній не менше 20 тисяч доларів. Ці гроші призначаються для придбання основної виробничої лінії, сировини, купівлі офісних меблів, оргтехніки та оплати інших першочергових витрат.
Схему побудови бізнесу в галузі виноробства можна представити кількома основними етапами:
- оренда виробничого приміщення або виділення ділянки для будівництва будівлі заводу;
- державна реєстрація суб’єкта господарської діяльності;
- отримання ліцензії на діяльність та сертифікація;
- будівельно-монтажні роботи;
- купівля та монтаж основних засобів та допоміжного обладнання;
- комплектація персоналом;
- придбання сировини;
- проведення пусконалагоджувальних робіт.
Планова потужність мінізаводу з виготовлення столового, десертного та лікерного вина становить 8 тисяч декалітрів на місяць. На етапі підбору території для розміщення цеху важливо врахувати близькість транспортної розв’язки та потенційних покупців продукції заводу.
Організація підприємства
Як правило, організаційно-правова форма виноробного підприємства – це товариство з обмеженою відповідальністю. Коди видів економічної діяльності ТОВ обирають відповідно до національного класифікатора. Основним видом діяльності буде виробництво вина з винограду, допоміжним – розлив вина по пляшках та пакування. Виробник отримає право випускати такі вина: столові, ігристі, ординарні та шипучі.
Сертифікація продукції виноробства є отриманням сертифікатів відповідності на кожен вид продукції. Виготовлення вина передбачає отримання відповідної ліцензії шляхом поводження з необхідним для цього пакетом документів до дозвільного органу за місцем реєстрації юридичної особи.
Необхідне обладнання
У процесі підготовки заводу з виробництва вин до початку діяльності закуповують обладнання та оснащення за таким переліком:
- Дробарка для винограду з гребневідділювачем.
- Пневматичний прес для віджимання соку від мезги.
- Мезгоприймач.
- Фільтрпрес.
- Транспортер.
Цих механізмів буде достатньо для випуску першої партії вина.
Для роботи лінії розливу вина потрібні автомат для розливу, закупорювальна машина, транспортер і аплікатор для закріплення самоклеючої етикетки.
Досить високі ціни на імпортну продукцію виноробства перешкоджають задоволенню попиту споживачів. Тому вітчизняні винороби мають можливість зайняти звільнену нішу ринку у своїй вартісній категорії та покрити потреби свого покупця, окупаючи при цьому витрати на бізнес протягом трьох-чотирьох років. Така престижна справа несе важливе соціальне навантаження, оскільки забезпечує робочими місцями сто і більше людей.