понеділок , 30.01.2023

Як і за яких обставин можна відмовитись від вручення повістки на законних підставах

У зв’язку з рішенням Ради в Україні продовжено військовий стан та загальну мобілізацію. Проте є багато причин для деяких громадян відмовлятися від повісток. Іноді це стосується й військовозобов’язаних.

повістка

Юрист Ростислав Кравець розповів, коли і за яких обставин можна відмовитись від вручення повістки військовозобов’язаній особі на законних підставах, йдеться у матеріалі Телеграф.

Причини, з яких це можна зробити:

  • невірно вказані дані особи, яка отримує повістку. Наприклад, документ може бути виписаний взагалі на іншу людину;
  • повістку вручає не уповноважена особа, тобто не співробітник військкомату;
  • на повістці немає підпису військового комісара чи печатки військкомату.
Тобто при врученні слід уважно переглянути документ та перевірити дані. Насамперед рекомендується звернути увагу на достовірність такої інформації:
  • повне ім’я;
  • рік народження, адреса;
  • вид повістки;
  • місце працевлаштування;
  • час та адресу, коли і куди слід з’явитися після вручення;
  • назва органу, друк, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника військкомату.

Щоб бути максимально обережними слід мати власні документи. Тоді ви можете підтвердити свою особу і якщо в порядку є помилка, то відмовитися від її отримання.

У такому разі уповноважена особа, яка цей порядок денний вручала, повинна скласти акт про відмову від отримання. Він полягає у присутності свідків на підтвердження причин відмови. Найімовірніше, що цей акт буде направлений до центру комплектування, але в поодиноких випадках він потрапляє до поліції.

Слід зазначити, що повістку не може вручити представник поліції чи ТРО. Це зазначає юрист.

«Як таких правил вручення повісток немає. Є тільки правило, що повістку має вручати уповноважена військкоматом особа, тобто представники ТРО або поліції не можуть просто ходити і вручати ці повістки. Це має робити особа, уповноважена військкоматом (центром комплектування та соціальної підтримки), яке вручатиме відповідні повістки», – наголошує Ростислав Кравець.

Штраф за неотримання повістки не може бути виписаний, якщо ви не порушили правила військового обліку. Після складання акту про відмову від отримання повістки він розглядається у центрі комплектування.

Саме вони можуть стягнути штраф від 850 до 1700 грн за порушення правил. Накладення такого штрафу заперечується у місцевому суді, де центр комплектування доводитиме, що ви порушили правила обліку.

Читайте також:
У віці 100 років помер сотенний УПА і Герой України Мирослав Симчич

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*