понеділок , 20.03.2023

Грумінг: професійний догляд за тваринами

Домашні тварини потребують всебічного догляду та поваги до себе. Одним із ключових пунктів являється грумінг.

Це комплексна процедура, спрямована на підтримку гігієни та гарного зовнішнього вигляду тварини. Такий догляд потрібен абсолютно всім собакам незалежно від породи. Але в окремих випадках деякі породи собак потребують постійної декоративної стрижки.

Від цього буде залежить не тільки зовнішній вигляд тварини, але і її загальне самопочуття: стан шерсті, шкіри, очей, вух, порожнини рота. В першу чергу це турбота про здоров’я тварини. Завдяки таким заходам вдається уникнути деяких дерматологічних, офтальмологічних, стоматологічних захворювань.

Подарувати хвилини задоволення та релаксу для свого улюбленого пухнастого друга в Івано-Франківську пропонує грумінг-салон «101 Далматинець», попередньо ознайомитись з послугами якого можна на офіційному сайті https://grooming.if.ua/.

Основні види грумінгу

Грумінг тварин буває кількох видів. Він поділяється за такими критеріями:

 • місце проведення: грумінг-салон (професійний) чи в домашніх стінах;
 • гігієнічний чи декоративний (косметичний);
 • виставковий (породний) або креативний.

Якщо розглядати гігієнічний грумінг, то він актуальний для всіх собак. Основні процедури цього сегмента:

 • розчісування;
 • видалення ковтунів;
 • чистка вух, зубів;
 • очищення куточків очей від виділень;
 • стрижка кігтів;
 • класична стрижка або укорочення шерсті;
 • купання, сушка.

В даний комплекс також входить знищення паразитів.

Косметичний доцільний в тому випадку, коли мова йде про підготовку тварини до виставки. Ключова особливість цієї послуги – це суворе дотримання екстер’єрних вимог стосовно стрижки відповідно до конкретної породи. Найпоширеніші процедури косметичного грумінгу – це:

 • відбілювання зубів;
 • тонування шерсті або фарбування;
 • татуаж.

Якщо прагнете надати яскравості та унікальності зовнішньому вигляду улюбленця, тоді для таких цілей існує креативний грумінг. Дана послуга спрямована на те, щоб створити оригінальний, стильний образ.

Як правильно підготуватися до грумінгу?

У кожного власника собаки повинен бути свій санітарно-гігієнічний план, виходячи з особливостей та потреб тварини. В домашніх стінах не завжди виходить виконати всі косметичні процедури, саме тому без професійної допомоги не обійтись.

На першому етапі важливо зробити правильний вибір грумера. Універсальної формули вибору не існує. Основний показник – відгуки клієнтів та професіоналізм. Далі необхідно підготувати пухнастого до першого відвідування салону краси. Дуже важливо, щоб в день запланованого походу тварина добре себе почувала. Не варто перед грумінгом купати свого пухнастого: це тільки ускладнить роботу спеціаліста.

Щоб переключити увагу тварини від основного процесу, варто взяти із собою її улюблену іграшку, ласощі. Кожна собака або кіт дуже добре відчуває свого власника. Ось тому дуже важливо під час всіх процедур, особливо, якщо це вперше, бути поруч зі своїм пухнастим другом.

В цілому стрижка собак та котів в Івано-Франківську відбувається в гарній атмосфері, від якої в захопленні всі. Довірте професійний догляд за тваринами професіоналам, майстрам своєї справи.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*