вівторок , 06.06.2023

Ферма на Прикарпатті стала прихистком для понад пів сотні тварин з Бахмута (ВІДЕО)

На Івано-Франківщину привезли понад пів сотні тварин із ферми поблизу Бахмута на Донеччині.

В одному з фермерських господарств області вони знайшли прихисток від постійних обстрілів військових РФ. Як тварини адаптувалися та як живуть, читайте в матеріалі Суспільного.

На Прикарпаття перевезли 15 кіз та близько 50 овець — це те, що залишилося від 3-тисячної отари донецького фермера.

“Мій товариш мав там величезне фермерське господарство. Практично з трьох тисяч овець, які в нього були, залишилося до 40. Вони декілька разів переїжджали під Харків, потім під Полтаву. Знаючи, що в мене тут є невеличка ферма, попросив, щоб я цих овець забрав сюди”, — каже власник фермерського господарства Тарас Масляк.

Усі тварини, за словами завідувача фермерського господарства Мирослава Буджака, були у важкому стані:

“Вони звідти, коли приїжджають, у перші дні їсти не хочуть, дуже сумні. Будь-якій тварині, яка звикла жити там і приїздить сюди, важко адаптуватися. Проте їх доглядають лікарі. Медики відвідують тварин двічі на тиждень, дивляться, щоб все було гаразд”.

Мирослав Буджак запевняє, стан здоров’я тварин значно покращився, тож вони поступово адаптовуються. За його словами, нещодавно на фермі народилося перше ягнятко від овечки, яку перевезли із зони бойових дій.

“Ягниця зі сходу принесла нам таку маленьку ягничку. Все молоко цих ягниць буде йти на сир. Це — не м’ясні ягниці, а дійні”, — говорить Буджак.

Використовувати їхнє молоко для виготовлення сиру працівники ферми наразі не можуть. Усі кози у лютому мають окотитися.

Тому кількість нових мешканців однієї з прикарпатських ферм незабаром збільшиться.

Крім того, із зони бойових дій на ферму планують перевезти корів. Із півтори сотні голів їх там залишилося лише два десятки.

“Було під 150 корів, яких частково розстріляли. Частково перегнали стадо. Ми плануємо перевезти їх сюди, це буде вже після свят, якщо нам вдасться знайти спеціалізований транспорт”, — ділиться Тарас Масляк.

До закінчення повномасштабної війни тварини житимуть на Прикарпатті. Після перемоги України, каже Тарас Масляк, за можливості їх повернуть власникам.

Читайте також:
На Прикарпатті на Різдво світло не вимикатимуть

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*