неділя , 10.12.2023

Доцільність застосування та переваги швидкомонтованих будівель

Будівництво швидкомонтованих будівель все частіше застосовується у всіх сферах господарювання.

Якщо раніше каркасні будівлі використовувалися лише як тимчасові споруди, то на цей час вони становлять собою капітальні будинки житлового, комерційного чи промислового типів.

На сайті будівельної компанії VITON – https://viton.ua/ua можна побачити широкий асортимент готових проєктів. Починаючи від споруд сільськогосподарського призначення та складських приміщень і закінчуючи різноманітними комерційними будівлями: ТРК, гіпермаркети, спортивні комплекси тощо.

Особливості конструкції

Основою сучасних швидкомонтованих будівель є металічний каркас. Він виготовляється з полегшених металічних балок, які обробляють антикорозійними засобами, щоб збільшити термін експлуатації будматеріалів. Не дивлячись на зменшену вагу сталевих профілів, вони забезпечують розрахункову міцність та високу стабільність при експлуатації. Такий ефект досягається внаслідок особливостей профілю (додаткових ребер жорсткості) та ретельно розрахованої конструкції, яка витримує снігові та вітрові навантаження у регіоні експлуатації.

Покрівельні та стінові роботи відбуваються за допомогою сендвіч-панелей, що забезпечують привабливий зовнішній вигляд та збірно-розбірні якості споруди. Таке технологічне рішення має відразу декілька переваг:

  1. Мінімальне навантаження на несучі конструкції внаслідок невисокої ваги.
  2. Гідро- та теплоізоляційні якості та високі енергозберігаючі характеристики, що забезпечує економію енергетичних ресурсів під час опалювального сезону.
  3. Швидкі монтажні роботи – сендвіч-панелі, що використовуються, мають декоративно-захисний зовнішній шар та не потребують додаткового оздоблення.

Додатковою перевагою ШМБ є загальна невелика вага будівлі у порівнянні зі спорудами із традиційних будівельних матеріалів: цегла, бетон. Це суттєво зменшує навантаження на фундамент, що дозволяє застосовувати менш матеріалоємні й, відповідно, дешевші види фундаментних конструкцій.

Для прикладу. Питома маса стінових панелей в залежності від їхнього типу може становити 30-50 кг/м2. Цегляна кладка товщиною 150 мм може важити 200-250 кг/м2. При цьому слід розуміти, що для цегли необхідно буде застосувати зовнішнє утеплення та оздоблення, що створить додаткове навантаження.

Особливості будівництва

Існує ще декілька переваг, що дає широке застосування швидкомонтованих будівель:

  1. Всесезонність зведення. На відміну від споруд для зведення яких необхідні бетон та цегла (цементний розчин) каркасні будівлі можна зводити у зимовий період часу. Це не призведе до негативних наслідків стосовно експлуатації та довговічності споруди.
  2. Можливість повторного застосування. Каркасні споруди можуть становити собою збірно-розбірні будівлі, які можна демонтувати перевести на нове місце та знову зібрати. Вартість цих робіт у порівнянні з придбанням нової споруди суттєво нижча.
  3. Економічні переваги. Якщо брати до уваги сукупну ціну в матеріалів та виконаних робіт, то собівартість каркасних споруд може бути від 25% до 40% нижча, ніж у будівель із традиційних матеріалів з порівняльними експлуатаційними показниками.

Але однією з найбільших переваг є висока швидкість будівництва. Це не тільки зменшує витрати, але і забезпечує оперативне введення об’єкта в експлуатацію та повернення вкладених коштів.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*