вівторок , 05.03.2024

Треба знеструмити 2/3 споживачів: в обленерго навчають нові бригади, які вимикатимуть будинки вручну

На нараді у голови Івано-Франківської обласної військової адміністраціії технічний директор Прикарпаттяобленерго Олег Сеник повідомив, що енергетики області докладають зусиль, аби справедливо вимикати подачу електроенергії споживачам.

“Була складна ситуація в енергосистемі України після обстрілів 16 грудня, а за вчорашній день вона ще більше ускладнилася. По Україні виведено з ладу понад 50% енергопотужностей. Тому сьогодні ми маємо дуже низькі денні ліміти – ще таких низьких не було”, – доповів Сеник.

За його словами, Укренерго вимагає вимикати дві третини споживачів, тому на Франківщині діє графік 4 на 2 – чотири години електрика вимкнена і дві години подається.

Олег Сеник нагадав, що вийшла інструкція Кабміну, яка узаконює так звані графіки дотримання потужностей і передбачає поширення їх на всіх споживачів. Відповідно до цього Прикарпаттяобленерго розробило нові графіки і до кінця тижня подасть їх на погодження в ОВА.

Зараз документ, який регламентує зміни, проходить реєстрацію в Мін’юсті. Очікується, що цей процес завершиться до кінця тижня і вже з понеділка, 26 грудня, інструкція та прив’язані до неї нові графіки стануть чинними.

Оскільки до голови ОВА Світлани Онищук продовжують звертатися мешканці області зі скаргами на несправедливе відключення електрики, то технічний директор Прикарпаттяобленерго пояснив, як підприємство працює, щоби всі споживачі були в рівних умовах.

“Складно досягти повної справедливості, – зазначив Сеник. – Ми вже другий тиждень організовуємо вимкнення вручну. Щоби, наприклад, вимкнути будинки, які лежать на електролінії лікарні. Це дуже складний процес. Нам не вистачає ресурсу – потрібні десятки бригад, транспорт. Зараз вчимо людей – формуємо нові бригади, даємо доступи. Власними силами на цей час не можемо забезпечити всі потрібні вимкнення, тому будемо звертатися по допомогу до управителів житлового фонду”.

Читайте також:
Мінекономіки безкоштовно видаватиме кожному українцю 5 LED-лампочок