середа , 10.08.2022

На Прикарпатті волонтери шукають господаря для собаки з Харкова (ФОТО, ВІДЕО)

Волонтери “Дому Сірка” у Калуші шукають новий дім для собаки з Харкова — Мушки. Тварина з трьома цуценятами пережила обстріли та бомбардування, розповіла Суспільному керівниця закладу Олеся Кошелєва.

За характером Мушка спокійна та врівноважена. Для нового господаря може стати гарним другом та охоронцем, інформує Суспільне.

“Мушка приїхала до нас з трьома цуценятами. Песенятка вже провакциновані, проглистовані, прилаштовані, а їхню матусю стерилізували. І от вона — в пошуках дому”, — розповідає керівниця притулку.

Загалом у притулку “Дім Сірка” у Калуші, що на Івано-Франківщині, живуть 350 дорослих собак та 10 цуценят. Серед них є тварини, яких евакуювали з-під обстрілів з інших міст України, каже Олеся Кошелєва.

“Собаки приїжджають у стресі. Вони сидять в куточку з опущеною головою, в них очі бігають. Цуценята так само — дикі, перелякані. Вони всі приїхали в жахливому стані”, — так Олеся Кошелєва описує стан тварин, яких у Калуш евакуювали волонтери з прифронтових міст. Більшість із них вже мають господарів.

Керівниця “Дому Сірка” розповідає, що здебільшого до притулку підкидають тварин із навколишніх сіл та міст. Є й ті, яких волонтери рятують самі. Також тут живуть травмовані собаки після аварій. Усі вони, каже жінка, потребують любові та нового дому. Для деяких собак волонтери шукають господарів по декілька років. І це — найбільша проблема для притулку. Адже для усіх тварин не вистачає місця та харчів.

“Ліза до нас прийшла сама. Вона прийшла вагітна. Собака народила біля нашого притулку. Ліза — “гавкуча”, вона не пропустить ні кого — сторож просто супер”, — описує собаку Олеся Кошелєва.

Джека працівники “Дому Сірка” забрали нещодавно. Волонтерка каже, собаку хотіли отруїти мешканці будинку, біля якого він жив.

“Ми б дуже хотіли, щоб його взяли додому, тому що він не звик жити у вольєрі. Він — вільна собака, все життя прожив на волі. Джек дуже виє, плаче, скиглить. Він хоче до людини. Джек просто ніколи не мав господаря, він просто хоче любові”, — розповідає Олеся Кошелєва

У “Домі Сірка” зараз є й цуценята. Ведмедик, Бантик та Чорнушка перехворіли на парвовірусний ентерит. Скоро вони зможуть поїхати до нових власників.

Олеся Кошелєва розповідає, що для функціонування притулку потрібна й матеріальна допомога, харчі та медикаменти. Усю допомогу волонтери просять привозити у Калуш.

Читайте також:
На війні Надвірнянська громада втратила двох бійців

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*