понеділок , 30.01.2023

На Прикарпатті майстриня разом із дітьми виготовляє обереги з червоної глини для українських військових (ВІДЕО)

В Івано-Франківську майстриня Олена Грідіна разом із дітьми виготовляє амулети з червоної глини для українських захисників. До повномасштабної війни жінка створювала глиняні вироби для своєї крамнички. Тепер — займається волонтерством. Цього ремесла навчає усіх охочих.

Як обереги ручної роботи підійматимуть бойовий дух військових на фронті — читайте у репортажі Суспільного.

Майстриня Олена Грідіна навчає охочих працювати з глиною упродовж останніх двох тижнів. Опанувати навички роботи із цим матеріалом, каже жінка, може кожен. А процес виготовлення глиняних амулетів – нескладний. Спершу м’яку глину розкачують, наче тісто. Потім за допомогою склянки витискають круглі форми, які й стануть основою оберегів. Ліплять глиняні амулети зазвичай з емблемою ЗСУ. Проте із формою та надписом, кожен може покреативити, розповідає майстриня.

“Можна написати, наприклад, “воля”, слова подяки. Це все збережеться для наших воїнів на згадку. Я вважаю, що досить швидко в нас буде перемога. Але такий амулетик якраз і буде бійцям оберегом. Тому всі ці амулети ми робимо із любов’ю та словами подяки”, — каже Олена Грідіна.

За увесь час роботи майстриня разом із дітьми виготовила понад 30 оберегів для військових. Окрім них, також створюють глиняні фігурки. Олена Грідіна розповідає, що планує провести згодом виставку, а вторговані гроші передати на потреби української армії.

Киянин Гліб Карпенко на майстер-класі — не вперше. Хлопець разом із сестрою Уляною зліпили декілька статуеток та з десяток оберегів для бійців. Один з них — фігурка півня, яка стояла на шафці зруйнованого будинку в Бучі.

“Ми вирішили зробити репліку бучанського півня. Він став символом, так би мовити, незнищенності. Ну і його досить легко робити з глини, тому вирішили його відтворити”, — каже Уляна Карпенко.

Після кожного майстер-класу усі виготовлені дітьми обереги майстриня забирає та випалює у печі, щоб вони затверділи. Для цього, розповідає, потрібно три дні. Пізніше вона їх передасть воїнам на фронт. Першу партію із п’ятисот оберегів Олена Грідіна планує відправити бригаді, в якій служить зараз її чоловік.

Майстер-класи в Івано-Франківську Олена Грідіна проводить тричі на тиждень о 14:00, у Підземному Переході “Ваґабундо”. Майстриня запрошує долучитися до занять як дітей, так і дорослих.

Читайте також:
Прикарпаття прийняло понад 140 тисяч вимушених переселенців (ВІДЕО)

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*