неділя , 29.01.2023

Як прикарпатка з чоловіком організували волонтерів у Бельгії

Прикарпатка Надія Лінда разом з чоловіком-бельгійцем Тімом Вербергтом організували у своєму містечку Букхаут (Бельгія) волонтерський рух для допомоги в Україну. За тиждень зібрали понад 5 тонн гуманітарного вантажу.

Про це Суспільному розповіла Надія Лінда. Жінка родом із Калуша. У 13-річному віці вона переїхала до матері у Бельгію. В Україні живуть її родичі.

“Перші три дні війни ми дуже переживали, вся моя родина — в Україні. І ми не знаходили собі місця, то були сльози, безсонні ночі. У неділю, в один момент, разом з моїм чоловіком Тімом перестали плакати, зрозуміли, що треба щось робити”, — пригадує Надія.

Волонтерка зізнається, не очікувала, що вдасться зібрати стільки допомоги. Містечко, в якому вона проживає, налічує приблизно 12 тис. людей. Спочатку, каже жінка, вони створили сайт благодійної ініціативи, сторінки у Facebook та Instagram. Там планували звітувати про свою роботу та надходження грошей.

“Подруга почала писати відомим блогерам, щоб поширювали нашу сторінку. І вони це зробили. Багато людей про нас дізналися. Нас поширював навіть дуже відомий місцевий співак — усі”, — розповідає Надія Лінда.

За тиждень волонтерам вдалося зібрати приблизно 5,5 тонн допомоги. Переважно люди приносили одяг, їжу, засоби гігієни та медикаменти.

“Багато аптек нам допомагали. Ми живемо, можна сказати, у селі. І люди з околиць хотіли підтримати, але не знали як. Тому ми організували допомогу від бельгійців, — каже Надія Лінда. — Мені було також важливо допомогти саме людям Івано-Франківської області, локально. Тому що я — сама з Калуша, тому декілька бусів спрямували саме туди”.

Чоловік Надії — бельгієць Тім. Він підтримав ініціативу дружини допомагати українцям. Торік подружжя вперше побувало у Калуші. Після теплої зустрічі, каже жінка, чоловік називає її родиною — своєю.

“Тім працює у видавництві, приблизно один бус допомоги передали саме зусиллями працівників та керівництва компанії. Ми плакали увесь час, бо допомагали як друзі, колеги так і зовсім незнайомі люди. Якось до нас прийшов чоловік з родиною, щоб пожертвувати гроші. Я розказувала, що відбувається в Україні, і цей чоловік розплакався. Він не міг зрозуміти, як таке може відбуватися у світі”, — каже волонтерка.

До допомоги долучилися й співробітники Надії Лінди. Вона працює у транспортній компанії “Hapag-Lloyd”, представництво якої також є в Одесі. Окремо організація створила кризову команду для допомоги Україні.

Також волонтери розфасували цукерки зі символікою Бельгії та України. Їх планували роздавати як подяку за допомогу. Проте люди не хотіли брати безкоштовно. Тепер друзі Надії й Тіма продають їх у своїх кав’ярнях, підприємствах.

“Нам усі йшли назустріч. Мер міста Кун Тсеїн написав нам повідомлення, що в захваті від нашої роботи й сам запропонував допомогу. Тому ми попросили, щоб він підписав нам відповідні документи, аби ми могли все це передати. Ми не очікували, але він власноруч нам приніс їх”, — розповідає волонтерка.

З її слів, мер також працює над можливістю приймати біженців з України. У місті вже є приблизно 17 будинків, в яких можна буде зупинитися.

Наразі подружжя продовжує волонтерську роботу та вірить у перемогу України.

Читайте також:
До Франківська переїде Луганський університет внутрішніх справ

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*