понеділок , 04.03.2024

За рік прикарпатці сплатили майже 23 мільярди гривень податків

В 2021 році мешканці Івано-Франківщини сплатили до держбюджету понад 16 мільярдів гривень податкових зобов’язань та ще 6,7 мільярда гривень до Пенсійного фонду.

податок

Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата.

“Якщо порівняти надходження 2021 року з попереднім періодом, то бачимо, що поступлення до бюджетів всіх рівнів зросли більш як на третину або на 4,2 мільярда гривень. Так, внесок наших платників лише до загального фонду державного бюджету склав 8,7 мільярда гривень. У порівнянні з минулорічною сплатою надходження зросли більш як на 3 мільярди гривень”, – зазначила посадовиця.

В розрізі податків та зборів, зауважила Наталія Зікрата, найбільшу частку надходжень склала рентна плата, її обсяг сягнув 2,9 мільярда гривень, а у порівнянні з січнем-груднем 2020 року її сплата збільшилася вдвічі.

Другим за розміром сплати є податок на додану вартість, торішні надходження склали 2,6 мільярда гривень. У порівнянні з минулорічним періодом показник зріс більш як на 60 відсотків.

Третім за обсягом сплати є ПДФО, його надходження до держбюджету склали 1,6 мільярда гривень і відносно показників минулого року зросли на 270 мільйонів гривень.

Окрім того, платниками податків Прикарпаття впродовж 2021 року до бюджету держави сплачено 645 мільйонів гривень податку на прибуток, 476 мільйонів гривень військового збору, 293 мільйони гривень екологічного податку та інші податкові збори та платежі.

Що ж до доходів місцевих бюджетів, то в 2021 році вони склали загалом 7,5 мільярдів гривень та на 1,3 мільярда гривень перевищили надходження січня-грудня минулого року.

Найбільша частина в структурі надходжень до місцевого бюджету належить податку з доходів фізичних осіб – майже 5 мільярдів гривень, зростання до показника минулого року склало 800 мільйонів гривень.

Платники єдиного податку торік сплатили до місцевої казни області 950 мільйонів гривень, що більше торішніх надходжень майже на 200 мільйонів гривень. Також бюджети місцевих громад впродовж року поповнилися на 868 мільйонів гривень від сплати майнових податків, тоді як торік ця сума була меншою на 83 мільйони гривень.

“Попри нелегкий рік, бізнес Прикарпаття справно виконав свій обов’язок щодо сплати податків і перед державою в цілому, і територіальними громадами зокрема. Ми вдячні їм за високу соціальну відповідальність та висловлюємо сподівання на подальшу конструктивну співпрацю вже в цьому році”, – підсумувала Наталія Зікрата.

Читайте також:
На Прикарпатті відремонтують одну з аварійних доріг