четвер , 21.11.2024

Названо умови: українці можуть виходити на пенсію раніше

В Україні вийти на пенсію у 50 чи 55 років мають право ті, хто працював на шкідливих роботах, багатодітні жінки. Крім того, раніше отримати виплату від держави також можуть і ті українці, яких скоротили за півтора року до досягнення пенсійного віку.

пенсія

Таке роз’яснення опублікували на офіційному сайті управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради. Варто зазначити, що також на пенсію може вийти будь-який українець достроково, якщо має 40 років стажу.

Якщо вашу посаду скоротили

Закон “Про зайнятість населення” гарантує вихід на пенсію у 58,5 років у разі, якщо вас скоротили. Обов’язкова умова при цьому – чоловікам потрібно мати не менше ніж 35 років стажу, а жінкам – 30 років. Також важливо зазначити, що скорочення має відбуватися через реорганізацію, скорочення, ліквідацію підприємства.

“До заяви про призначення пенсії за віком з урахуванням пп. “г” п.1 ст. 26 Закону України “Про зайнятість населення” додається клопотання (напрямок) про достроковий вихід на пенсію”, – зазначається у повідомленні.

Тут важливо додати, що якщо такий пенсіонер почне працювати, його виплату скасують до 60 років.

Інші підстави

Особливо тяжкі умови праці. У 50 років на пенсію можуть виходити ті, хто працює в особливо важких та шкідливих для здоров’я умовах. Важливо, щоб чоловіки мали загальний стаж у 25 років (з них 10 – на зазначеній роботі), а жінки – 25 років (і 7 на зазначеній роботі).

Тяжкі умови праці. У 55 років виходять на пенсію українці, котрі працювали на шкідливих для здоров’я роботах. До того ж чоловік повинен мати 30 років загального стажу (12,6 року на шкідливій роботі), а жінка – 25 років та з них 10 – на шкідливій роботі.

Багатодітні матері. У 50 років на пенсію можуть виходити жінки, які мають від 5 і більше дітей. Те сам стосується матерів дітей з інвалідністю, якщо вони мають щонайменше 15 років стажу.

Читайте також:
Дерев’яні сумочки та персні: на Прикарпатті виготовляють унікальні аксесуари (ВІДЕО)