Франківцям нагадують, що робити, якщо війна та навели адреси укриттів.
Відповідна пам’ятка з’явилася на сайті міського голови, інформує Галка.
СИГНАЛ «УВАГА ВСІМ»
Звуки сирени, переривчасті гудки підприємств, сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!».
За цим сигналом потрібно:
- Увімкнути радіо чи телебачення для прослуховування термінових повідомлень. Інформація передається офіційними каналами протягом 5 хвилин після сигналу.
- Уважно прослухати повідомлення та виконати рекомендації. Радіо та телебачення не вимикайте, можуть бути оновлення даних.
- Сповістіть сусідів та знайомих.
ЯК ПІДГОТУВАТИ ДІМ
- Подбайте про запас харчів, питної та технічної води. Запасіться необхідними медикаментами.
- Дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття, перевірте стан підвалу свого будинку та наявність аварійного виходу.
- На випадок відключення електрики подбайте про ліхтарики, свічки тощо.
- Складіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації.
“Якщо ви переходите до укриття чи евакуюєтеся – перекрийте газ, вимкніть електро- та водопостачання, зачиніть вікна і вентиляційні отвори. Візьміть з собою індивідуальні засоби захисту дихання і найнеобхідніші речі. Прямуйте до укриття або на збірний евакуаційний пункт. Допоможіть тим, хто потребує допомоги”.
Інформаційна загроза – також загроза. Ворог всіляко намагатиметься посіяти паніку та зневіру, підірвати довіру до української влади та наших військових. Тому необхідно відключити емоції та завжди перевіряти джерела, з яких надходить інформація.
ЗАХИСТ ВІД ІНФОРМАЦІЙНИХ ЗАГРОЗ: 10 ПОРАД
- Мета поширювачів дезінформації — посіяти паніку, послабити нашу волю до оборони. Не допомагайте їм, допомагайте собі: зберігайте самоконтроль і не поширюйте інформацію емоційного характеру в соцмережах.
- Україна захищається та продовжує боротьбу за свою територію. Якщо ви чуєте протилежне — це неправда. Вас хочуть деморалізувати.
- Не вірте і не поширюйте інформацію із сумнівних джерел. Достовірна інформація — на офіційних сторінках і каналах державних органів та Суспільного мовлення.
- Жодним чином не поширюйте інформацію про переміщення українських військ. Ви можете нашкодити тим, хто захищає вас і державу.
- Україна веде оборонну війну на своїй території. Повідомлення про нібито обстріли мирного населення українськими військовими — неправда. Ворог хоче підірвати вашу довіру до власних захисників.
- Агресор поширюватиме різні чутки не лише про бійців, а й про військово-політичне керівництво, аби українці не довіряли і йому. Але довіряти не можна саме ворогу — його емоційним провокаціям і повідомленням, які неможливо перевірити. Звіряйте кожну тривожну новину з офіційними джерелами.
- Інформацію про втрати можуть знати лише органи безпеки та оборони України. Інформація на приватних акаунтах може не відповідати дійсності. Не поспішайте ділитись такою інформацією.
- Агресор поширюватиме наклепи і «зраду» через свої офіційні чи підконтрольні канали. А може використовувати й інші засоби — прикриватись патріотичними гаслами і українською символікою. Перевіряйте патріотичні на вигляд, але сумнівні повідомлення та заклики.
- Мета ворога — розколоти українське суспільство зсередини і знищити нашу віру у власні сили. Ми дійсно різні й наші погляди можуть не збігатися, але ми маємо спільну справу — дати відсіч окупанту. Тому зберігайте єдність і підтримуйте одне одного.
- Якщо перервався інтернет-зв’язок або сторінки державних органів були зламані, звертайтеся за інформацією до Суспільного мовлення. Якщо не працює телебачення — вмикайте абонентську радіоточку.
Щоб підірвати моральний дух армії, ворог може завдавати ударів в тилу. Лишається небезпека диверсій та терористичних актів. Тож фахівці цивільного захисту рекомендують ознайомитися з правилами поведінки, у разі виявлення невідомих предметів, боєприпасів, вибухонебезпечними речовинами тощо.
ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ
Це будь-які пристрої, будь-якого вигляду та форми, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.
Особливо треба бути уважними на залізничних станціях, звалищах, містах зберігання металобрухту, поблизу військових частин та полігонів, у місцях масового перебування людей.
До вибухонебезпечних предметів належать боєприпаси – це військово-технічні вироби одноразового вживання, призначені для ураження живої сили та техніки (ракети, бомби, снаряди, міни, гранати тощо).
При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:
- Негайно повідомте 101 або 102.
- Відмітьте підручними предметами його місцезнаходження.
- Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
- Припиніть всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета.
- Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.
ЯК ЗАХИСТИТИ МІСТО?
Зголошуйтеся на службу у територіальній обороні! Тероборона — це окремі війська у складі Збройних сил, чиє основне завдання — захищати від ворога місто, критичну інфраструктуру, виявляти диверсантів, які можуть працювати в місті.
Будь-який громадянин може звернутися до центру комплектування та соціальної підтримки [військкомат], щоб вступити до цього батальйону, підписати контракт на військову службу в резерві.
Контактний номер чергового Івано-Франківського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки: (0342) 75-46-43 (стаціонарний).
Інтерактивна карта сховищ та захисних споруд: за посиланням.
Читайте також:
Прикарпаття переходить до «червоної зони» карантину