середа , 04.10.2023

Вагітних та жінок з малими дітьми теж візьмуть на військовий облік — Міноборони

Стати на військовий облік представницям спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями, потрібно буде навіть вагітним та жінкам із малолітніми дітьми.

війська ЗСУ

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства оборони України, яке поширило Головне управління розвідки відомства.

Там вказують, що роботу з реалізації наказу мають завершити до кінця 2022 року. Це означає, що до цього часу життя українок ніяк не зміниться.

«Мета — приведення до чинного законодавства, країна повинна знати свої резерви. Ми повинні бути готовими, бо ситуація зобов’язує», — пишуть у Міноборони.

До кінця 2022 року у Генеральному штабі Збройних сил України проведуть аналіз змін кількості військовозобов’язаних-жінок, що перебувають на військовому обліку.

Про що йдеться?

Міністерство оборони 11 жовтня видало наказ, який набув чинності 7 грудня. Ним затвердили перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

У переліку наразі є багато поширених професій, зокрема лікарі, програмісти, юристи та водії. Проте там можна знайти й, здавалося б, доволі далекі від військової сфери професії — фотографів, бібліотекарів та навіть фахівців у галузі страхування. Повний перелік професій можна побачити тут.

Водночас у Раді кажуть, що його все ж переглянуть «в бік зменшення та здорового глузду», бо там є професії, «які дійсно не знадобляться Збройним силам та іншим військовим формуванням».

Зазначимо, що військовий облік не є строковою службою. Він необхідний, щоб розуміти, кого і де можливо залучити до оборони держави у разі такої необхідності.

Хто такі військовозобов’язані?

Згідно з законом про військовий обов’язок і військову службу, це люди, які перебувають у запасі для комплектування Збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Стати на військовий облік є обов’язком для представниць перелічених професій, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

Читайте також:
В аварії поблизу Снятина загинули двоє людей (ФОТО)

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*