субота , 29.01.2022

В Україні зафіксували перший випадок штаму «Омікрон»

Вночі на 18 грудня Центр громадського здоров’я підтвердив перший випадок штаму «Омікрон» в Україні.

омікрон

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає “Слово і Діло”.

«Вночі Центр громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like)», – йдеться у повідомленні.

Ляшко зазначив, що інфікована людина повернулася з ОАЕ, де мала контакт з хворими на COVID-19. Наразі пацієнт в лікарні. Там медики проводять епідеміологічне розслідування і обстежують людей, які могли контактувати з інфікованим.

Міністр закликав вакцинуватись проти коронавірусу та дотримуватись карантину, а також уникати поїздок закордон у регіони, де циркуляція штаму домінує.

Генетик Олександр Коляда в Instagram повідомив, що йдеться про молоду жінку. Він також додав, що хвора самоізолювалася, тому є ймовірність, що вона не встигла передати штам далі.

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднили результати порівняння штамів коронавірусу Дельта та Омікрон. Фахівці організації стверджують, що омікрон-штам поширюється значно швидше, ніж дельта-штам, але водночас набагато безпечніший.

У Великій Британії провели дослідження, в результаті якого стало ясно, що стандартна практика вакцинації проти коронавірусу двома дозами у випадку зі штамом Омікрон непридатна. Дві дози вакцини дають занадто малий захист від нового штаму.

Читайте також:
На Прикарпатті негода з корінням вирвала 15 дерев

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*