неділя , 16.01.2022

Начальника Івано-Франківської митниці затримали на хабарі у 10 тисяч доларів

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора нейтралізували масштабну схему систематичної загрози управління державою у сфері діяльності Державної митної служби України.

хабар

Затримано начальника Івано-Франківської митниці Святослава Пересунька. Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленнях силових структур України.

Правоохоронці викрили схему “поборів” з суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, організовану одним із керівників регіональних митниць Держмитслужби України, яка діяла в зоні діяльності Кропивницької та Івано-Франківської митниць.

Пересунько створив групу осіб, яку координував через свого помічника, який своєю чергою передавав вказівки, спрямовані на збір з суб’єктів ЗЕД неправомірної вигоди, а також акумулював та передавав керівнику регіональної митниці зібрані кошти.

Посадовці митниці використовували несанкціоноване візуальне спостереження та ряд посередників з метою конспірації та унеможливлення документування організованої злочинної діяльності. Водночас правоохоронці задокументували всі етапи вертикалі передачі неправомірної вигоди.

Загальна сума неправомірної вигоди за місяць з одного суб’єкта ЗЕД становила близько 10 тис. доларів США (у гривневому еквіваленті 270 тис. грн).

Планується оголошення підозр усім учасникам протиправної схеми, проводяться обшуки на Кропивницькій та Івано-Франківській митницях, а також за домашніми адресами учасників організованої групи. Також одну особу затримано на гарячому під час передачі неправомірної вигоди.

Операція проводилася Службою безпеки України із залученням Територіального управління ДБР у м. Полтава, за процесуальним керівництвом Офісу Генерального Прокурора України.

Як пізніше написав журналіст Євген Плинський на своїй сторінці у фейсбуці, у момент отримання хабаря у $10 тис. СБУ затримало начальника Івано-Франківської митниці Святослава Пересунька.

“Пересунько вважається людиною заступника голови митниці Сергія Звягінцева, якого той і привів у команду Рябікіна, поручившись за його доброчесність. Нещодавно Пересунько керував Кропивницькою митницею, але після того, як пішов Павло Борисович, пішов на Івано-Франківську. Як бачимо, дуже вдало”, – написав він.

Читайте також:
Зеленський приїхав на Прикарпаття: зустрічається з президентами Литви і Польщі

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*