середа , 24.04.2024

На Прикарпатті вчителька-антивакцинаторка, у якої є хворі на ковід діти, викладає у ліцеї

На Прикарпатті вчителька без вакцини, у якої на ковід хворі донька та зять, продовжує викладати у ліцеї. І це попри те, що її завчасно відсторонили від роботи.

вчителька-антивакцинаторка

А разом із нею і всіх антивакцинаторів, які волають про порушення їхніх конституційних прав. Отож розповідаємо, пише Репортер.

Наприкінці жовтня Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє з 8 листопада не допускати до роботи працівників освіти та посадовців, які не мають щеплень проти COVID-19. Серед 62 працівників Єзупільського ліцею невакцинованих було двоє – вчителька Галина Бусько та працівниця їдальні. Відповідно, 4 листопада директор ліцею Михайло Трушик повідомив їх про відсторонення від роботи без збереження зарплати, допоки не буде щеплення. Однак вчителька вирішила повоювати.

«Зранку я прийшов на роботу і побачив, що Галина Петрівна (Бусько – ред.) прийшла. Я їй нагадав, що вона відсторонена, а на її місце я зробив заміни, щоб діти могли продовжити навчання, – розповів «Суспільному» директор ліцею Михайло Трушик. – Галина Петрівна відмовилася покидати робоче місце. Я викликав нашого місцевого поліцейського, попросив, щоб він склав відповідний протокол. Тобто, що вона перебуває зараз незаконно на території навчального закладу, оскільки відсторонена від роботи».

Галина Бусько також викликала поліцейських. Мовляв, на уроки буде приходити, бо її відсторонення – незаконне.

«Викликала слідчо-оперативну групу, щоб захистила мене. Бо до кого я маю звертатися щодо захисту? – сказала журналістам Галина Бусько. – Я не згідна вакцинуватися. Бо вакцинуватись чи не вакцинуватися – це моя воля. Прививки, які вважала за потрібне, я зробила. Це є медичне дослідження, і я не хочу робити на собі експеримент».

А на зауваження, що вона без маски та може інфікувати інших, відповіла:

«Я навіть не хочу це обговорювати. Я хочу йти працювати, проводити уроки та навчати дітей. Більше я не хочу відповідати на такі провокативні запитання».

Але це ще не все. За даними порталу «Курс», Галина Бусько прийшла в ліцей не сама, а з підтримкою – так званим блогером зі Львова, який відомий своєю антиковідною риторикою, Остапом Стахівим та його посіпаками. Тих було десь 15. Вони увірвались у ліцей, вимагали поновити Бусько на посаді, поводились агресивно. А ще погрожували поліцейським «народним затриманням». Галина Бусько навіть взялася їх заспокоювати та закликала поводитись толерантно, натомість отримала:

«Ти що, геноцидників захищаєш?!».

«Застав мене вдіти маску. Ти хто?… Геноцидник!.. Ти щось заплутався…», – огризався Стахів й до голови громади Ігоря Лукашевича та називав вакцинацію «евтаназією» та «клеймом звіра».

Закінчилося тим, що провокатори записали біля ліцею відео про їхню нібито перемогу та роз’їхалися. Разом зі Стахівим поїхала й Бусько. А директора ліцею Михайла Трушика госпіталізували в реанімацію з передінфарктним станом.

Ввечері в антиковідному закритому чаті у Viber з’явилося повідомлення:

«Доб­рого вечора, хто може завтра під’їхати до Єзупільської школи на 8:15 підтримати вчителя, це буде перший майдан для вчителів, велика просьба!!!».

Втім, у вівторок, 9 листопада, той майдан так і не відбувся. Адже Бусько прийшла підтримати лише подруга-антивакцинаторка з Отинії.

За словами голови громади Ігоря Лукашевича, до нього також звернулися кілька батьків школярів, у класі яких викладає Галина Бусько. Вони переймаються, що зміна вчителя може негативно вплинути на дітей. Голова громади каже, що з ними порозумівся.

«Звісно, для дітей це стрес, але я вважаю, що директор зробив правильно, – говорить Лукашевич. – Не може вчителька, в якої дочка та зять зараз хворіють на ковід, бігати по школі без маски і контактувати з дітьми».

Далі буде розбиратися поліція.

Читайте також:
Немовля у тяжкому стані: на Прикарпатті померла 35-річна породілля із COVID-19