четвер , 30.06.2022

Примусова вакцинація вчителів – повний маразм: лікар-епідеміолог Олексій Галімський

Україні навряд чи вдасться уникнути чергового локдауну, він неминучий з низки об’єктивних причин. Існує ймовірність того, що жорсткі карантинні обмеження доведеться вводити вже до кінця вересня.

вакцинація

Проте ще можна запобігти реалізації найбільш негативного сценарію. Такі думки в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL висловив лікар-епідеміолог Олексій Галімський. Далі наводимо його пряму мову.

– Україна дуже близька до “червоної” зони?

– Будь-кому, хто має освіту епідеміолога, було зрозуміло із самого початку, що не можна під час епідемії в серпні організовувати хресні ходи, влаштовувати масові святкування на День Незалежності. І головне – не можна було починати офлайн навчальний рік: розпочинати очні заняття в школах і вузах, а дошкільнят відправляти в дитячі сади.

Зроблено все з точністю до навпаки, мабуть, щоб увігнати країну в “червону” зону. Є дуже великий ризик, що з обвалом ми не дотягнемо до жовтня.

Рекомендації щодо вакцинації вчителів – це справжній маразм: якщо в шкільному класі сидить 30 нещеплених дітей і 1 щеплений учитель, вчитися можна, а коли в класі сидить 31 нещеплена людина, займатися вже не можна.

Ніякі 80% щеплених учителів проблему не вирішують, бо розносити заразу будуть діти, школярі. І розносити вони її будуть повсюдно. Діти проїдуть у громадському транспорті, пограються на дитячому майданчику, прийдуть додому. “Соціального дистанціювання” у дітей немає ніде – воно серед дітей неможливо в теорії, тому що це діти.

Антисептики не дозволені до застосування в школах за інструкцією. І взагалі будь-які протиепідемічні заходи в дитячих колективах, крім їхнього роз’єднання, тобто закриття класу або школи, малоефективні.

Ми вже бачимо спалах норовірусної інфекції в одній із київських гімназій. Навчальний рік щойно розпочався, діти провчилися лише кілька днів.

– Як не допустити локдауну?

– Ще в березні 2021 року я презентував план протиепідемічних заходів. Якщо коротко – потрібні заходи з максимального роз’єднання людей. Зокрема, такі:

  1. Навчання офлайн має бути тільки для школярів випускних класів. Усі інші повинні вчитися дистанційно.
  2. Дитячі садки повинні бути закриті.
  3. Батькам дітей до 10 років необхідно виплачувати компенсацію з догляду за дітьми, які не відвідують дитячі установи.
  4. Зробити робочі зміни у населення за змінним графіком, щоб розмити години-пік.
  5. Роботу громадського транспорту активізувати і продовжити. Максимальна кількість пасажирів має відповідати технічній характеристиці транспортного засобу (кількість сидячих і стоячих місць). Організація додаткової вентиляції.
  6. Для великих магазинів ввести обмеження за кількістю людей, що одночасно перебувають у них людей до 1 на 20 квадратних метрів. Те саме стосується салонів краси, майстерень, аптек.
  7. Невеликі торгові точки можуть обслуговувати клієнтів через віконце.
  8. Аптеки повинні працювати з покупцями через віконце і за можливості бути переведені на подовжений режим роботи.
  9. Рекомендується пріоритетне обслуговування пенсіонерів та інших осіб із груп ризику в ранкові години.

Закривати ринки немає жодного сенсу. Закривати як ТРЦ і супермаркети, так і дрібні торгові точки, включно з ФОПами, також немає сенсу. Варто порушувати питання про те, щоб усі, хто допущений до обслуговування людей, були вакциновані. Але законного механізму для цього в нас поки що немає. Якщо реалізувати ту схему, яку я пропоную, проблема черг у супермаркетах вирішиться сама собою.

Зупинка громадського транспорту або введення пропускного режиму – це захід, який вбиває людей. Передусім людей похилого віку. Вони не доїдуть до поліклініки, до родичів, щоб отримати якийсь догляд чи лікування. Крім того, в метро висока інтенсивність вентиляції, якщо, звичайно, вона справна і не закрита. Вірогідність зараження за таких умов досить низька.

Читайте також:
У Франківську звільнять невакцинованих чиновників

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*