вівторок , 05.03.2024

Прикарпатку відзначили Орденом Княгині Ольги

Професорка Прикарпатського національного університету Марія Байляк отримала Орден Княгині Ольги III ступеня.

Марія Байляк

Нагороду їй вручив президент України Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності, повідомляє «Бліц.інфо».

Орден княгині Ольги I, II, III ступенів – державна нагорода України для відзначення жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, вихованні дітей у сім’ї.

Марія Байляк – кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Родом із села Бондарів Калуського району, народилася 25 лютого 1981 року.  В 1998 році закінчила Боднарівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. У цьому ж році вступила до Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника на спеціальність «Біологія». У 2003 році завершила навчання та отримала диплом спеціаліста з відзнакою, кваліфікація – біолог, викладач. Тема дипломної роботи: «Біоморфологічні особливості Convallariamajalis на Прикарпатті». Упродовж 2003-2006 років навчалася в аспірантурі за спеціальністю «Біохімія» при кафедрі біохімії ПНУ ім. В. Стефаника. В 2007 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Особливості антиоксидантного захисту дріжджів Saccharomycescerevisiae на різних фазах росту культури».

З листопада 2006 року працює на кафедрі біохімії ПНУ ім. В. Стефаника. З грудня 2008 року – на посаді доцента кафедри. В 2009 році виграла стипендію фонду королеви Ядвіги для проведення наукових досліджень у Ягелонському університеті (Краків, Польща). Тема наукового дослідження: «Дріжджі Saccharomycescerevisiae як модель для вивчення ролі оксидативного стресу у процесах старіння». Виконання проєкту здійснювалось на кафедрі мікробіології факультету біохімії, біофізики, і біотехнології Ягелонського університету протягом червня 2009 року.

В червні 2014 року отримала вчене звання доцента кафедри біохімії та біотехнології, у 2020 році – науковий ступінь доктора біологічних наук.

Читайте також:
У Франківську молодята на весіллі збирали корм для тварин (ФОТО)