неділя , 16.01.2022

У селі Старуня створять унікальну мозаїку Гробу Господнього (ВІДЕО)

У Паломницькому центрі «Симеон Лукач» постане мозаїчна композиція символічного Гробу Господнього на XIV стації Хресної Дороги.

Центр паломника «Симеон Лукач», що на Богородчанщині в мальовничому с. Старуня – місце народження, життя та смерті блаженного священномученика УГКЦ Симеона Лукача. Знаменитий хрест, висота якого сягає 25 м, на вершині місцевої хресної дороги став справжньою візитівкою цього місця, інформує РІСУ.

Мозаїст отець Євген Андрухів розповів про етапи творення мозаїки та показав матеріали, які обробляють та використовують для оздоблення.

«Процес роботи складається з трьох основних етапів: створення композиції на папері, перебивання за плівку та викладання мозаїки з готового малюнку. Коли робота закінчена, фігури та лики ми вмонтовуємо на стіну, а пізніше безпосередньо наносимо деталі мозаїки на стіну», – ділиться о. Євген.

Загалом для виготовлення майстри використовують 4 типи матеріалу, які самі ретельно готують та очищають.

Отець Євген розповів, що вони розробили композицію покладення Ісуса Христа до гробу. З правого боку можна буде побачити Йосифа з Ариматеї, Івана Богослова і Никодима, який приніс миро, щоб намастити тіло Ісуса Христа. Зліва будуть зображені жінки-мироносиці: Марія Магдалина, Богородиця та Марія, мати Івана, а в центрі розмістять гріб Ісуса Христа.

Читайте також:
У Коломиї ремонтують Музей писанкового розпису

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*