четвер , 18.08.2022

Держзакупівлі: види тендерів та проведення аукціонів

Процедура  держзакупівлі – невіддільна частина функціонування тієї чи іншої країни. Проводиться вона лише на відповідних майданчиках з чітким дотриманням законів й стандартів.

Українська Універсальна біржа

Усе – для пошуку найнижчої вартості товарів чи послуг, а також уникнення складової хабарництва.

Відповідна співпраця можлива лише після оголошення тендеру та його розіграшу. Перемагає та компанія, яка пропонує найменшу вартість.

Види тендерів

В Україні вирізняють дві великі групи тендерів. А саме:

 1. За предметом закупівлі:
  1. Послуга.
  2. Товар.
  3. Робота.
 2. За ціною:
  1. Допорогові. Загальна вартість товарів та послуг не перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 млн грн.
  2. Надпорогові. Вартість перевищує 200 тис. та 1,5 млн відповідно.

Слід зауважити, левова частка держзакупівель – надпорогова. Брати участь у розіграшах можуть лише відповідні компанії. Усе це прописано в законодавстві України.

Проведення аукціонів

Торги проводяться у три етапи, кожен з яких чітко прописаний законодавством України. Проте для початку необхідно розмістити оголошення про початок аукціону.

Усі торги відображаються та проводяться на спеціально створеному для цього майданчику – ProZorro. Проте реєстрація відбувається на інших платформах, інтегрованих вже зі вказаним сайтом. Однією з таких є, наприклад, Українська універсальна біржа.

Особливості оголошень

Як уже неодноразово зазначалося, проведення торгів держзакупівель чітко прописано в законодавстві України. Це стосується не лише алгоритму проведення, але й оформлення усіх складових.

Зокрема, до поданих оголошень висувають наступні вимоги:

 1. Умови розгляду пропозицій.
 2. Усі вимоги до наданих товарів, послуг чи робіт.
 3. Необхідна кваліфікація учасників.

Подача заявок

Взяти участь у торгах можуть лише зареєстровані на біржі компанії, які надали всі необідні супровідні документи. Під час вказаного терміну представники фірм мають право задавати уточнюючі запитання.

Важливо: для старту аукціону необхідна мінімум 1 заявка у допорогових тендерах та від 2-х – у надпорогових.

Проведенням аукціону

Після закінчення терміну подачі заявок власне й відкриваються торги. В режимі реального часу учасники повинні зменшувати ціну. Перемагає той, хто запропонує якомога нижчу вартість.

Оцінка пропозицій

Після закінчення аукціону замовник має п’ять робочих днів на вивчення пропозиції. В деяких випадках цей термін може збільшитися до 20 календарних діб.

Якщо пропозиція задовольняє замовника, оголошуються остаточні результати тендеру, готуються необхідні документи.

Як бачимо, держзакупівлі – довготривалий та скрупульозний процес, який вимагає певних знань. Все проводиться відкрито, аби уникнути складової хабарництва чи шахрайства. Головне, аби всі сторони дотримувалися чітко прописаних норм та регламенту проведення тендерів.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*