понеділок , 23.05.2022

Через зруйновану переправу Манявський скит втрачає паломників (ВІДЕО)

Через зруйновану стихією переправу Манявський монастир, що на Прикарпатті, втрачає паломників, а село – туристів.

Манявський скит

Річка Манявка розділяє село від пам’ятки архітектури – Хресто-Воздвиженського монастиря, та від одного з найвищих водоспадів Карпат, інформує Суспільне.

Переправу у селі Манява зруйнувала повінь у вересні минулого року. Раніше це був дерев’яний міст для автомобілів. Зараз від нього залишилися лише декілька колод.

По той бік річки – дорога до одного з найвищих водоспадів Українських Карпат, а також до Манявського скиту – чоловічого Хресто-Воздвиженського монастиря.

Дістатися сюди тепер можна лише пішки дерев’яною кладкою.

Благочинний монастиря архимандрит Герасим розповів Суспільному, що влітку сюди щодня приходять від десяти до ста людей. Через зруйновну переправу паломників поменшало.

Сам монастир є пам’яткою архітектури, його історія сягає XIII століття. Належить він Православній Церкві України. Зараз у скиті – 12 монахів.

За словами отця Герасима, вони живуть тут вийнятково за пожертви паломників і туристів: “Те, що вони жертвують на храм, те, що вони купують у нас якісь товари, – цим ми себе і забезпечуємо. Підтримки від держави і якихось меценатів у нас немає”.

Зруйнована переправа перебуває на балансі державного підприємства “Солотвинське лісове господарство”. Директор лісгоспу Ігор Лучин у телефонній розмові повідомив, що тут планують побудувати залізобетонний міст. Але зроблять його значно вужчим, аби проїжджали тільки легкові автомобілі.

“Приїжджав чоловік, він мені порахував кошторис – один мільйон триста тисяч. Підприємство в даний час взагалі збиткове, ми не маємо державного фінансування взагалі. А тим більше на такі роботи”, – каже Ігор Лучин.

Голова Солотвинської громади Манолій Піцуряк каже, що кожного року дві гірські річки – Манявка та Бистриця Солотвинська – підмивають та руйнують мости в громаді.

Загалом у селах є більше десяти великих мостів та численні дрібні переправи. Громада на їхнє відновлення грошей не має, а через це і втрачає туристів. Насамперед, це стосується Манявського скиту та водоспаду поблизу нього.

Відновити переправу у Маняві планують до квітня цього року.

Читайте також:
Попри жорсткий карантин на Прикарпатті, «Буковель» продовжить роботу

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*