понеділок , 23.05.2022

У Коломиї створено соціальне підприємство, де працюють люди з інвалідністю

У Коломиї три жінки — мами дітей з інвалідністю — створили громадську організацію «Саме час», – йдеться на сайті «Децентралізація».

Метою діяльності є допомога молодим людям з інвалідністю із соціалізацією та самореалізацією, захист їхніх прав та інтересів, а також активне інформування українців про важливість і переваги інклюзивності середовища й рівності в суспільному житті.

У 2019 році було вирішено заснувати в Коломиї соціальне підприємство, де могли б працювати молоді люди з інвалідністю — так було ініційовано створення майстерні з пошиття екосумок. Реалізацію задуму розпочали в березні 2020 року за підтримки Проекту ПРОМІС і Коломийської міської ради.

«У нас у Коломиї діє реабілітаційний центр, який раніше могли відвідувати діти з інвалідністю лише до 18 років. ГО «Саме час» посприяла тому, щоб у центрі відкрили молодіжну групу для тих, хто вже пройшов цей віковий рубіж. Спостерігаючи за підопічними центру, помітили, що серед них є молоді люди, які хочуть долучитися до трудової діяльності, а не лише відвідувати гуртки. Із цих спостережень визріла ідея створення майстерні.

Спершу думали про виготовлення гончарних виробів, але зрозуміли, що в такому разі зможемо запропонувати дуже мало робочих місць. Роздумуючи над різними варіантами, врешті зупинилися на екосумках. До їх пошиття можуть бути задіяні люди як із фізичними, так і з інтелектуальними порушеннями.

Наш вибір підкріпився й тим, що турбота про довкілля на сьогодні є вкрай актуальною темою», — розповіла Ірина Юрах, керівниця проекту «Майстерня «ЕкоСумка» — розвиток та перспектива для осіб з інвалідністю», співзасновниця ГО «Саме час».

Передусім створення соціального підприємства передбачало організацію приміщення майстерні з урахуванням потреб людей з інвалідністю та встановлення всього необхідного обладнання. Коломийська міська рада зробила свій внесок у втілення ініціативи у формі встановлення павільйону майстерні на території Коломийського товариства «Червоний хрест» за адресою: вул. Петлюри, 24.

Однак установлення карантину через пандемію COVID-19 внесло істотні корективи в хід реалізації проекту: резервні кошти міського бюджету спершу було спрямовано на боротьбу із захворюванням, тож організацію простору майстерні було завершено в листопаді 2020 року.

У майстерні до трудової діяльності буде залучено до 15 осіб з інвалідністю віком 18–35 років. Охочих уже дібрали з огляду на їхню зацікавленість у трудовій діяльності та фізичні можливості.

Влітку спеціально запрошена фахівчиня з крою та шиття провела для молоді з інвалідністю кількаденний тренінг щодо технологічних особливостей виготовлення й обробки екоторбинок.

Також навчалася й керівниця майстерні Ірина Юрах — щоб познайомитись із сучасними методами виготовлення екосумок і всіма їх нюансами та надалі забезпечувати виробничий процес на високому рівні.

Робочі процеси у майстерні організовано в п’яти зонах: дві комп’ютеризовані швейні машини, оверлок, ультразвукова машина та розкрійний стіл. Отже, одночасно до процесу виготовлення виробів можна залучити п’ятеро людей з інвалідністю.

Сумки шитимуть із домотканого лляного полотна і спанбонду — матеріали вже закупили в українських виробників. Важливим складником конкурентоздатності сумок є можливість наносити на них принти, тож для майстерні планують придбати спеціальний принтер для друку на тканині.

Читайте також:
Робота на Прикарпатті: рейтинг вакансій із найбільшою зарплатнею

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*