середа , 21.02.2024

У Франківську студенти-індійці потерпають від нападів пакистанців (ФОТО)

Індійські студенти з Івано-Франківського медуніверситету бояться виходити в місто через напади пакистанців.

Студенти ІФНМУ з Індії

Напередодні Нового року на Вічевому майдані біля Pasage Gartenberg сталася масова бійка між іноземцями. Відео оприлюднили на інстаграм-каналі chs.if .

Згодом з’ясувалось, що конфлікт стався між чоловіками з Індії та Пакистану.

5 січня індійські студенти Івано-Франківського медуніверситету, які вважають себе потерпілою стороною, зустрілися з журналістами та розповіли подробиці конфлікту.

Більшість з них приїхала на навчання в Україну за посередництва консультаційно-консалтингової компанії Eurasia Education Link, пишуть Версії.

“У нашої фірми контракт з Івано-Франківським медичним університетом, ми допомагаємо студентам з Індії вступити у виш в Україні, бо це дуже гарний і досить популярний університет”, – розповідає Масрур Ахамад, засновник компанії з Індії Eurasia Education Link.

Масрур Ахамад

За його словами, зараз в Івано-Франківську навчається близько 1000 студентів з Індії.

Проте останнім часом почастішали напади на іноземців, зокрема на індійських студентів. Так, 27 грудня біля універмагу на Дністровській побили першокурсника. Він отримав травми голови.

“Я живу неподалік універмагу. Просто вийшов на вулицю, і на мене напали троє чоловіків. Забрали гроші. Вони стараються виловлювати нас по одному”, – розповідає студент-першокурсник Дейв.

Дейва пограбували

А напередодні Нового року група пакистанців біля Пасажу Гартенбергів здійснила напад на іншого студента з Індії, який навчається в медуніверситеті вже 2,5 роки. В результаті – зламана рука та травми голови.

“Ми просто вийшли компанією випити кави. На нас напала група хлопців з Пакистану – їх було десь чоловік 10-15. Минулого року вони також побили моїх друзів – з гуртожитку на Тичини”, – розповідає франківський студент Джесван Деда.

Потерпілий спочатку звернувся за медичною допомогою, а потім написав заяву в поліцію.

“Тепер студенти просто бояться виходити в місто. А до мене телефонують їхні родичі з Індії, бо вони занепокоєні цією ситуацією. Вони відправили своїх дітей в Україну вчитися, а не для того, щоб їх тут били. Ми не розуміємо, що тут роблять ці пакистанці, які не мешкають, не навчаються і не працюють в Івано-Франківську, – наскільки нам відомо, вони приїхали з Кіровограда та Маріуполя. Вони прагнуть зіпсувати репутацію про місто, щоб студенти з Індії боялись сюди приїжджати”, – висуває версію Масрур Ахамад.

У поліції наразі триває розслідування справи про напад біля Пасажу.

“Перед Новим роком в місті Івано-Франківську трапилась конфліктна ситуація, яка згодом переросла у бійку. Одна зі сторін, чоловік-іноземець, звернувся по медичну допомогу. У нього діагноз – зламана рука. Відповідно він написав звернення до поліції про дану ситуацію. Звернення ми зареєстрували, по цьому факту відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 122 ККУ.

Наразі триває досудове розслідування. Ми перевіряємо записи камер відеоспостереження і з’ясовуємо обставини цієї ситуації. Інших звернень про подібні ситуації від цих громадян до поліції не надходило”, – коментує Христина Максимчак, начальниця сектору комунікації ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області.

Читайте також:
Житель Прикарпаття напав на колишню дружину і завдав їй ножових поранень

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*