середа , 25.05.2022

Повний локдаун: на Прикарпатті ОТГ вирішила закрити ще й дитячі садочки (ВІДЕО)

На Прикарпатті вирішили піти в повний локдаун. І навіть закрити дитячі садочки, хоча уряд у своїй постанові їх роботу дозволив.

Таке рішення місцевої влади обурило і батьків, і вихователів. Особливо останніх, адже їм ще і врізали зарплату, яку і так не виплачують. Тож люди вимагають від посадовців все скасувати, пишуть “Подробиці”.

Ця невеличка будівля – один із семи садочків Яблунівської ОТГ. Заклад розрахований на півсотні вихованців, але зараз тут їх майже вдвічі більше. Окрім ясельної групи та дошкільнят, ходять сюди й діти з особливим потребами. Серед них син пані Мар’яни.

Жінка каже: за час перебування тут – хлопчик почав краще розмовляти. Та з початку тижня з дитиною ніхто не займається. Бо садок закрили до кінця січня.

Мар’яна Манюк, мати вихованця дитячого садка:

Я переживаю, що моя дитина не буде ходити в садочок, тому що ми втрачаємо якийсь час, а час це дитячий розвиток. Садочок це соціум, діти, мені садочок як нікому тут, мабуть, потрібен.

У розпачі й пані Мирослава. Вони з чоловіком на державній роботі: вона медсестра, він працівник Держпродспоживслужби. Окрім садочка залишити трирічного сина більше ніде. Жінка вже кілька днів бере в лікарні відгули.

Мирослава Рибчанська, мати вихованця дитячого садка:

Якщо враховувати, що з восьмого січня вводиться локдаун, він нас не стосується. Ми є всі на роботі. Кожен із наших батьків задіяний у таких сферах, де потрібно працювати. Дитину немає з ким залишити. я маю брати дитину зараз у лікарню.

Директор дитсадка пояснює: закрити заклад на цілий місяць вирішило керівництво ОТГ. Повідомили їм про це електронною поштою напередодні нового року. Отримали і ще один так званий новорічний подарунок – зменшення із січня зарплати на третину. І це при тому, що за грудень грошей вони ще не отримали.

Наталія Гнатищак, директор Яблунівського закладу дошкільної освіти “Писанка”:

От помічник вихователя він отримує три тисячі гривень заробітної плати. І це при цінах наших зараз на комуналку, і вони не отримали зараз ще за грудень. Ми зверталися неодноразово я зверталася листами особисто приходила до начальника відділу освіти – у них немає коштів.

На зарплатню виховательки Роксолани, а це чотири вісімсот, нині живе вся родина – п’ятирічний син і чоловік, який наразі не працює.

Роксолана Вінтоняк, вихователька дитячого садка:

Я добираюся на роботу кожного дня, мені потрібно проїхати п’ятнадцять кілометрів, мені потрібні гроші і на громадський транспорт, а він зараз ще хоче здорожчати. І я вже не маю за що їхати.

Голова ОТГ пояснює: без зарплати нині не лише працівники дитсадка, а й техпрацівники школи, тобто всі ті, хто фінансується з місцевого бюджету. А в ньому – порожньо. І гроші раніше лютого не з’являться. І додають – закрити садок на січень їм рекомендувала Косівська райдержадміністрація у зв’язку із загальнодержавним локдауном.

Юрій Коваль, голова Яблунівської ОТГ:

Заборонили відвідування здобувачами освіти закладів дошкільної освіти. Ви ж розумієте, що ми посилалися на певний документ, коли приймали рішення. І виплачувати стовідсотково заробітну плату, коли люди йдуть на локдаун, теж не зовсім правильно.

Вихователі кажуть: таке рішення незаконне. Адже Кабмін дозволив роботу дошкільних закладів під час локдауну. Разом із батьками працівники дитсадка прийшли до селищної ради вимагають дозволити працювати. Та сесія так і не відбулася – депутати її проігнорували.

“Ви ж бачите що немає кворуму, із 26 депутатів у нас зареєструвалося вісім. Завтра Святвечір, в кожного з депутатів свої особисті справи.”

Олександр Явдошняк, депутат Яблунівської ОТГ:

Чим керуємося – керуємося безпекою. Так, нема спалаху, але зараз всі з’їжджаються додому, а діти це найбільший розносник цієї інфекції.

Таке пояснення депутатів вихователів обурило. Кажуть: будуть боротися далі – звертатимуться до урядовців.

Читайте також:
У перший день локдауну в черзі на заїзд до Буковелю стоять сотні авто (ФОТО)

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*