четвер , 01.12.2022

Понад 80 порушників – поліція Прикарпаття наклала перші штрафи на людей без масок

21-22 листопада на території області продовжували роботу рейдові групи поліцейських для забезпечення дотримання громадянами встановлених карантинних обмежень.

За цей період на порушників складено 24 адміністративних протоколи та винесено 81 постанова, інформують у прес-службі Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

Відтак упродовж вихідних на території області працювали 95 рейдових груп, до яких залучалися 246 поліцейських, 58 працівників Держспоживслужби та 2 працівники органів місцевого самоврядування. Мобільні групи поліцейських провели 214 рейдів і перевірили майже дві тисячі закладів на території області.

Зокрема перевіряючи дотримання власниками розважальних та торговельних закладів, а також водіями транспортних засобів встановлених обмежень щодо режиму діяльності. Впродовж минулих вихідних на порушників складено 24 адміністративних протоколи, передбачених ст. 44-3 КУпАП.

Від 21 листопада набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби». Відтак, статтю 44-3 доповнено частиною другою наступного змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно». Зазначене порушення тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 255 гривень.

Відтак упродовж вихідних поліцейські проводили роз’яснювальну роботу щодо необхідності обов’язкового використання засобів індивідуального захисту (масок) у публічних місцях. Та були громадяни, які категорично відмовлялись одягати захисні маски у публічних місцях. Поліцейські Прикарпаття винесли 81 постанову за ігнорування вказаних вимог закону.

Правоохоронці звертають увагу, що поліцейські, перш за все, інформуватимуть про вчинене правопорушення, вимагатимуть невідкладного його припинення, а у разі відмови дотриматись карантинних обмежень – штрафуватимуть. Постанова виноситиметься одразу після зафіксованого правопорушення.

Читайте також:
Мер передумав: у Франківську таки запроваджують карантин вихідного дня

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*