понеділок , 26.07.2021

На Прикарпатті помер колишній єпископ Коломийської єпархії ПЦУ

2 листопада на 64-му році життя після тривалої та важкої хвороби відійшов у вічність Єпископ Іоан (Бойчук).

Єпископ Іоанн очолював Коломийську Єпархію з 1997 по 2013 роки, інформує Коломийська єпархія Православної церкви України.

Останні роки життя боровся з хворобою і проходив реабілітацію після багатьох інсультів.

“Від імені духовенства та вірних Коломийської Єпархії, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан висловлює щирі співчуття родині спочилого та всім вірним Коломийської Єпархії. Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу новопреставленого Єпископа Іоана, де всі святі і праведні спочивають!”, – йдеться у  повідомленні.

Довідка:

Єпископ на спокої (колишній Коломийський і Косівський) ІОАН (в миру Бойчук Василь Іванович) народився 6 березня 1957 року в селищі Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області.

У 1974 році закінчив Брошнівське професійно-технічне училище. З 1976 по 1978 рік – служба в Армії.

У 1978-1984 рік працював в Надвірнянському лісокомбінаті, навчався в лісотехнічній школі.

З 1984 по 1987 рік навчався в Московській Духовній Семінарії. У 1986 році рукоположений в Сан Диякона, а в 1987 році – в Сан Священика.

1987 року направлений для пастирського служіння в Івано-Франківську Єпархію. 24 червня 1996 року возведений у сан архімандрита Митрополитом Галицьким Андрієм.

7 липня 1996 року рукоположений в сан Єпископа та призначений керуючим Рівненсько-Острозькою Єпархією. 11 листопада 1996 року призначений керуючим Житомирсько-Овруцькою Єпархією.

Згідно прохання прийнятий до УПЦ Київського Патріархату.

4 квітня 1997 року призначений Єпископом Коломийським і Косівським, керуючим Коломийською Єпархією УПЦ Київського Патріархату.

У зв’язку з важкою хворобою (інсульт) рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 08 березня 2013 року (журнал № 14) звільнений від управління Коломийською єпархією за станом здоров’я та почислений на спокій.

Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня (23.01.2004 р.), Ордену Юрія переможця (14.12.2006 р.) та Ордену Святого Миколая Чудотворця (06.03.2007 р.)

Читайте також:
На Івано-Франківщині помер священник УГКЦ Богдан Джогола

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*