середа , 14.04.2021

УГКЦ вимагає від священика з Коломиї знятися з виборів

Микола Мединський ще не знає, чи зніматиме свою кандидатуру, але до побажань єпархії пообіцяв прислухатися.

Микола Мединський балотується до Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє»

Коломийська єпархія УГКЦ обіцяє покарати капелана Миколу Мединського, якщо той не відмовиться балотуватися до Івано-Франківської обласної ради. Відповідне попередження єпархія надіслала отцю та оприлюднила на своєму сайті.

У попередженні зазначається, що священник Коломийської єпархії Микола Мединський порушив інструкцію про поведінку священнослужителів під час виборчих кампаній та інструкцію поведінки священника в соціальній мережі. Чоловік повідомив у Facebook, що балотується до Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє».

За словами єпархіального єпископа Василя Івасюка, Мединський порушує норму канону 143 Канонів партикулярного права УГКЦ. Єпископ закликав Миколу Мединського «ще раз переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та зняти свою кандидатуру зі списку кандидатів до Івано-Франківської обласної ради».

«І застерігаю, що якщо ви і надалі чинитимете протиправну поведінку, буду зобов’язаний покарати вас карою суспенди та повідомити про це главу УГКЦ та Конгрегацію Східних Церков», – йдеться у листі Василя Івасюка до Миколи Мединського.

Додамо, що суспенда – це покарання священиків, ченців в УГКЦ за порушення ними обітниць, які вони давали в момент свого висвячення, зокрема присяги виконувати бажання та рішення свого єпископа та ієрархії Церкви. Суспендований священик не має права відправляти літургію, приймати сповідь, вінчати й миропомазувати.

У коментарі громадянській мережі ОПОРА капелан Микола Мединський розповів, що є розпорядження, яке забороняє священникам УГКЦ брати участь у виборах. Втім, сам Мединський ще не знає, чи зніматиме свою кандидатуру, але до побажань єпархії пообіцяв прислухатися.

«Я взяв відпустку на час проведення виборів і думав, що цього достатньо, аби висловити свою громадянську позицію. Дії Коломийської єпархії є законними і я, звісно, дослухаюся до рекомендацій, бо мій шлях до священства є довгим. Але я вважаю, що якби у 1990-х роках наші греко-католицькі священники мали офіційну можливість впливати на творення Конституції, на законотворчий процес, то сьогодні ми б мали зовсім іншу державу.

Церква відсторонилася від державотворчого процесу, і мені прикро, що ця заборона діє для наших греко-католицьких священиків. І мене засмучує, що таке право мають московські священики. Поки ми не будемо ревно і на всіх рівнях будувати українську державу та політику, то її будуватимуть ті, в кого фундаментальні цінності – це цінності “руского мира”. Мене зараз поставили перед фактом. Я поки не знаю, як технічно і законодавчо правильно це зробити», – сказав Микола Мединський.

ОПОРА зазначає, що Виборчий кодекс не забороняє священикам бути політиками. Проте в статті 5 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» йдеться про те, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки. Також релігійним організаціям не можна висувати кандидатів до органів державної влади, вести агітацію та фінансувати виборчі кампанії кандидатів.

Скасувати реєстрацію кандидата в депутати можна було до шостого жовтня.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*